Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Речі мандрівників на митниці перевіряють собаки

6 травня 2014 р., 16:45

Протягом 4 місяців цього року вони здійснили 21 821 огляд

– Протягом чотирьох місяців поточного року при залученні кінологічних команд Чопської митниці Міндоходів всього було проведено 21 821 огляд, з них 12 476 – перевірка автотранспортних засобів, залізничних потягів та вагонів, контейнерів, повітряних суден, міжнародних поштових відправлень та кур’єрської пошти, а також понад 9,3 тис. оглядів місць багажу, вантажу, ручної поклажі, особистих речей, – розповідає Олександр Семаль, начальник відділу кінологічного забезпечення управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Чопської митниці Міндоходів. Роботу підрозділу організовано таким чином, інформує начальник відділу кінологічного забезпечення, щоб забезпечити цілодобове чергування кінологічних команд у зонах митного контролю пунктів пропуску. 

Тобто, 27 команд згідно з графіком, на постійній основі, здійснюють оперативно-пошукові заходи у 8-ми міжнародних пунктах пропуску через митний кордон України. Серед службових собак відділу є розподіл, скажімо, є 18, які спеціалізуються на пошуку наркотичних засобів, 4 – зброї та боєприпасів і 5 – тютюнових виробів. – З початку року маємо спрацювання службових собак у двох випадках, – каже Олександр Семаль, та додає, – виявлено наркотичні засоби та психотропні речовини. Так, на митному посту «Тиса», в ході огляду легкового автомобіля, який слідував з Словенії в Україну під керуванням громадянина Словенії, виявлено приховану від митного контролю психотропну речовину «амфетамін» у капсулах загальною кількістю 48 капсул. Їх було приховано серед особистих речей у дорожній сумці у багажному відсіку легкового автомобіля. Інший випадок стався на минулому тижні. 

Зокрема, під час здійснення митного контролю міжнародного поштового відправлення. В поштовому конверті, який пересилався з Угорщини в Україну, було виявлено речовину рослинного походження, коричневого кольору, з характерним запахом, схожу на верхівки коноплі. 

Імовірність належності цієї речовини до особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено, підтверджується спрацюванням службового собаки, що навчений саме на пошук наркотичних засобів. За обома фактами митницею на адресу УСБУ в Закарпатській області направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину за ст. 305 Кримінального кодексу України. 

За словами начальника відділу кінологічного забезпечення, задля результативності кінологічні команди Чопської митниці Міндоходів успішно пройшли навчання з підвищення кваліфікації та неодноразово брали участь в конкурсах та змаганнях. 

Такі досвідчені фахівці, як Валерій Гаврилець, Володимир Антоненко, Альберт Липчей були учасниками та посідали призові місця у різноманітних кінологічних змаганнях, у тому числі міжнародних. А у вересні 2011 року на базі Чопської митниці було організовано та проведено всеукраїнські змагання кінологічних команд митниць України, за результатами яких команда Чопської митниці посіла почесне 3-е місце. 
Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp