Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Боротьба з торгівлею людьми на Закарпатті (ЗВІТ)

21 січня 2016 р., 12:01

Ось такі результати роботи в цьому руслі:

У звітному періоді Відділом БЗПТЛ ГУНП у Закарпатській області здійснено ряд організаційних та практичних оперативно-розшукових заходів спрямованих на покращення роботи щодо організації розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, злочинів проти моральності та нелегальної міграції.

Позитивні тенденції :

Протягом 2015 року на території Закарпатської області зареєстровано два кримінальних правопорушення за фактом торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини, передбаченого за ознаками злочину статті 149 КК України (торгівля людьми), обидва за матеріалами ВБЗПТЛ ГУНП. По одному кримінальному провадженню двом фігурантам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Слід відмітити, що жодним міськрайорганом кримінальні правопорушення вказаної категорії не виявлялись та інформація до ВБЗПТЛ ГУНП не направлялась.

Відділом БЗПТЛ ГУНП проведено комплекс оперативно-розшукових заходів по виявленню, розкриттю та документуванню злочинів у сфері суспільної моралі.

В поточному році порушено 58 кримінальних проваджень у сфері суспільної моралі, збільшилась загальна кількість кримінальних проваджень направлених до суду у порівнянні з минулим роком. З них: 9 – за ст. 300 КК України (направлено до суду -8), 39 – за ст. 301 КК України (направлено до суду -21), 8 – за ст. 302 КК України (направлено до суду -6), 2 – за ст. 303 КК України (направлено до суду -1).

По виявленим та направленим кримінальним провадженням:

- за ознаками злочину, передбаченого ст. 300 КК України (ввезення, виготовлення, збут творів, що пропагують культ насильства) – 9. До суду направлено 8 :

(4 – ВБЗПТЛ ГУНП, 3 – КР Мукачівського ВП, 1 - КР Ужгородського ВП).

- за ознаками злочину, передбаченого ст.301 КК України (ввезення, виготовлення, збут творів що містять ознаки порнографії) – 39. До суду направлено 21:

(11 – ВБЗПТЛ ГУНП, 10- міськрайорганами РВП-ВП).

-за ознаками злочину, передбаченого ст. 302 КК України (звідництво або створення місць для розпусти) – 8 . До суду направлено 6. (5–ВБЗПТЛ, 1-Хустське ВП).

-за ознаками злочину, передбаченого ст. 303 КК України (сутенерство або втягнення в проституцію)– 2 . До суду направлено 1. (1-ВБЗПТЛ ГУНП)

До адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 1811 КУпАП, притягнуто 60 осіб. (З них 50 протоколів складено працівниками ВБЗПТЛ, 10-міськрайорганами РВП-ВП), З них на облік як повії покладено 60 осіб.

За напрямком нелегальної міграції в 2015 році представниками підрозділів ГУНП в Закарпатській області було затримано в 23 випадках 94 особи, матеріали стосовно яких вносились в ЄО 18 разів.

Безпосередньо відділом БЗПТЛ було затримано в 14 випадках 56 осіб, матеріали стосовно яких 13 разів вносились до ЄО. За результатами переданих матеріалів в 3 випадках представниками УСБУ в Закарпатській області відомості вносились до ЄРДР.

Крім цього за матеріалами відділу в Берегівському ВП було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.332 КК України. По вказаному кримінальному провадженню одній особі повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Також працівниками ВБЗПТЛ ГУНП були виявлені інші злочини передбачені статтями:

-за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 КК України – 2

-за ознаками злочину, передбаченого ст. 309 КК України – 1

-за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 КК України – 1

Негативні тенденції:

У порівнянні з минулим роком серед недоліків оперативно-службової діяльності підрозділу ВБЗПТЛ ГУНП слід відмітити не направлення до суду цьогорічних кримінальних проваджень за ознаками ст.149 КК України.

Також зменшилася кількість по виявленню злочину передбаченого ст. 303 КК України.

Слід відмітити, що жодним міськрайорганом ГУНП в Закарпатській області кримінальні правопорушення вказаних категорії не виявлялися.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp