Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Рівіс: В облраді склалась унікальна ситуація

28 січня 2016 р., 11:45

А переваг немає ні в кого

Про перші кроки на посаді голови облради, чи стійка нинішня коаліція, чи впливають політсили на роботу управлінь ОДА і яка взаємодія між облрадою та облдержадміністрацією, - розповів очільник крайових депутатів Михайло Рівіс під час інтерв’ю на ОДТРК «Тиса-1» у програмі «Про головне» з Михайлом Данканичем.

- Ви обіймаєте посаду голови облради досить короткий час. Тим не менше, чи є вже перші кроки, які можете записати в досягнення?

- Прийняли бюджет. Фактично основна робота останнього періоду була зосереджена на прийняття бюджету. Разом з юристами та робочою групою працюємо над проектом регламенту роботи обласної ради, до якого залучені всі політичні сили, представлені в облраді. Аби він не був зручний лише для голови і не було жодних колізій, які раніше виникали при обранні голови облради, ми поставили чітку задачу: цей документ повинен відповідати виключно законодавству. І в ньому не має бути прописано ніяких запобіжників. Розроблений регламент має прийматися колегіально. На сьогодні регламент опрацьований і на наступній сесії, яка, скоріш за все, відбудеться на початку березня, сподіваюсь, буде проголосований.

- Щодо коаліції…чи достатньо вона є стійкою і чи можна її вважати як певним досягненням?

- Законодавство про місцеве самоврядування не передбачає таке поняття як коаліція, більшість. Якщо подивитися голосування за основні проблеми області і питання прийняття певних програм на пленарних засіданнях, за винятком одного – делегування повноважень облдержадміністрації, вони приймалися переконливою більшістю в залі. Це - понад 45 голосів із 64 можливих присутніх депутатів. Тобто обранці працюють на результат і на благо краю. У нас дуже унікальна ситуація - немає переваги однієї політичної сили і це не дає змогу перекроювати ні законодавство, ні бюджет. Це все має бути у певній рівновазі. Для того, аби проходили так злагоджено сесії, як зараз, або пленарні засідання, нам потрібно пройти багато узгоджень. Ми повинні дуже активно працювати на комісіях, президії і лише після того виносяться питання у зал. Тому і маємо результат на табло не менше 45 голосів.

- Чи не виникало поки що таких ситуацій, коли одна політсила хоче мати вплив на певне управління, на яке претендують інші і починаються конфлікти?

- Управління адміністрації - це є виключно компетенція голови ОДА, тому політичні сили не можуть впливати на те чи інше управління.

- З іншого боку, взаємодія між головою облради та обладміністрацією, яка на даний момент є повною, то якщо мати бажання, то можна мати вплив на те чи інше управління..


- Можемо мати і маємо вплив як депутати обласної ради у процесі розподілу коштів на різні обласні програми, до прикладу, садівництво, транскордонне співробітництво, які фінансуються з обласного бюджету. Ми зобов’язані їх контролювати, і зобов’язуємо розробників звітуватися у використанні цих коштів і який результат був досягнутий. Щоб якась політична група могла управляти або впливати на роботу адміністрації, - це виключено. Обласна державна адміністрація – це вертикаль Президента України, і ніхто з політсил не може впливати на управління.

Схожі новини

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування засідала на Великоберзнянщині (ФОТО)
Рівіс каже, що запропонував «Батьківщині» посаду заступника голови облради
Закарпатська «Батьківщина» ще не вирішила, чи згодиться на пропозицію влади висунути свого кандидата заступником голови облради
Графік особистого прийому громадян новим керівництвом Закарпатської облради
Рівіс - про корупцію, контрабанду та кредитування
Саксонські парламентарі зацікавилися розбудовую прикордонної та дорожньої інфраструктури Закарпаття (ФОТО)
Рівіс: Сьогодні прагнення депутатів облради і правоохоронців однакові - мир і спокій на нашій землі! (ФОТО)
Керівники обласних рад Закарпаття та Чернівеччини обговорили питання децентралізації влади
Рівіс, звітуючи про роботу, згадав Донбас
Михайло Рівіс: Питання охорони довкілля краю на постійному контролі у депутатського корпусу Закарпатської облради (ФОТО)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com