Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгородська міськрада виділяє для ОСББ 2,5 мільйони гривень

3 лютого 2016 р., 18:46

Для участі у програмах ПРООН

Сьогодні, 3 лютого, в міській раді Ужгорода відбувся тренінг для ОСББ «PAS – система спільного оцінювання» та з питань участі в цьому році у Програмі ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Про це повідомляє Ужгородська міська рада.

На початок 2016-го в Ужгороді створено 132 ОСББ, діють 48 ЖБК. Протягом минулого року завдяки Програмі ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вдалося реалізувати чималу кількість проектів, хоча через невиконання зобов’язань окремими підрядниками проекти щодо двох ОСББ продовжать у цьому році.

Муніципальний координатор Проекту, голова Ужгородського осередку "Спілки власників житла України" Марина Куберка повідомила: "Цьогорічний конкурс ми оголосили 20 січня, інформацію про це та форму заявки було оприлюднено на сайті Ужгородської міської ради. До 1 лютого (включно) ми приймали заяви від ОСББ та груп, які ініціюють створення ОСББ. На 2 лютого подано 21 заявку, на загальну вартість робіт більше 4,8 мільйонів гривень. Хочу наголосити, що всі заявки обліковуються прозоро, їхній відбір проводитиме Київський офіс проекту за погодженням із міською радою Ужгорода».

Метою проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є згуртувати мешканців і навчити вирішувати всі питання власного будинку спільно. Кошти для цього надаються ЄС/ПРООН та співфінансуються Ужгородською міськрадою.
«Проект ЄС/ПРООН стартував в Україні ще у 2007 році, але тільки з 2015-го підтримуються проекти міст. Цього року до конкурсу долучаються нові ОСББ, ініціативні групи. Сподіваємося, що через рік, у 2017-му, буде змога реалізувати ще більшу кількість проектів», – зазначила обласний координатор Проекту Марія Йовбак.
Міська влада Ужгорода всіляко підтримує ініціативи щодо покращення житлового фонду міста співвласниками багатоквартирних будинків.

«Ми проводимо постійне інформування мешканців будинків щодо створення нових ОСББ, аби вони розуміли, що держава зараз усі повноваження щодо управління будинками передає виключно власникам квартир у багатоповерхівках, – зазначив заступник міського голови Олександр Габор. – Торік було створено 21 нове ОСББ. Міська влада цьогорічними цільовими програмами підтримує ініціативи громадян. Так, на розгляд найближчої сесії підготовлений проект рішення, згідно з яким при капітальному ремонті будинків знижується відсоток дольової участі для співвласників ОСББ. З бюджету виділяються кошти для співучасті у програмах ПРООН. На цей рік для участі в Проекті міська рада виділяє 2,5 мільйони гривень. Враховуючи досвід минулого року, ми повинні спрацювати краще і максимально використати можливості, які нам дає Програма ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Ведуча тренінгу - обласний координатор Проекту Марія Йовбак ознайомила керівників та членів громад, партнерів громад із рекомендаціями проведення оцінювання діяльності і розвитку ОСББ та громад за напрямками: організаційний розвиток; сталість організації; спільне планування/координація/зв’язки; впровадження проектів громади; зміни якості життя. За підсумками тренінгу учасники ознайомилися з правилами організації оцінювання, процедурою оцінювання та отримали практичні навички щодо обробки результатів оцінювання.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com