Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Протестувальники пояснили причини блокади на кордоні (ФОТО)

12 лютого 2016 р., 21:00

Провели цілу прес-конференцію

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників організацій-організаторів учасників акції блокування в’їзду російських вантажівок через територію України.

 

Микола Марчишак (спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України. м.Ужгород») розповів про причини акції блокування та її початок. «Почувши інформацію, що Польща заборонила в’їзд російських вантажів через свою територію в Європу і побачивши, що весь транзит пішов через територію України, Закарпаття, ми вирішили вийти на акцію протесту щодо недопущення російських вантажів через нашу територію. Ми вважаємо обурливим, що країна на державному рівні не може прийняти заборону в’їзду країни-агресора».

Акція розпочалася вчора, 12 лютого, біля поста «Нижні Ворота». Представники патріотичних організацій почали зупиняти вантажівки з номерами Російської Федерації та переконували повертатися назад.

Тарас Деяк, ГО «Карпатська Січ» розповів деталі: «Ми мирно зупиняємо вантажівки Російської Федерації, спілкуємося з водіями, вітаємося «Слава Україні!». Кажемо, що ніяких претензій не маємо, просто наша держава веде війну проти ворога, номерний знак якого стоїть на ваших вантажівках. Вони розвертаються. Там зроблено розворот. Частина водіїв – з Білорусі, розуміють нас». За словами Тараса Деяка, основна мета акції блокування – «достукатися до українського керівництва, щоб вони на державному рівні заборонили в’їзд вантажівкам з російськими номерними знаками, бо з цією країною Україна веде війну». «Не може бути ніякого бізнесу з країною-агресором, окупантом»,-- пояснює Тарас Деяк.

Сьогодні організатори акції зустрілися із керівництвом області, правоохоронцями та СБУ. «Ми дійшли порозуміння, що поліція, правоохоронні органи покликані захищати український народ. Тому вони будуть максимально сприяти у забезпеченні порядку. – розповів Віталій Грегор, представник ГО «Айдар. Волонтерська допомога» - Ми озвучили свої вимоги До 18.00 години сьогоднішнього дня Геннадій Москаль має звернутися з листом до керівництва держави, зокрема уряду, для прийняття відповідного рішення щодо заборони в’їзду в країну вантажівок Росії, це рішення має бути прийнятим кабміном до 18.00 години понеділка (15 лютого)».

Олександр Сачко, керівник «Правого сектору» на Закарпатті додав: «Акція є неполітичною, виключно громадською. Ми пояснюємо водіям нашу позицію, аби вони могли передавати її далі. Також це є блокування і відправлення на батьківщину російських товарів, щоб послабити економіку держави-агресора. І водночас це -- громадський тиск на нашу владу недолугу. Ми дуже сподіваємося, що наші вимоги будуть почуті». Як розповів Микола Марчишак, на місце блокування вантажівок, вже почали приїжджати невідомі на джипах та намагатися «розрулювати» ситуацію. Авто –на закарпатських номерах. «Ми зв’язалися з керівником національної поліції, щоб вжили заходів», - додав Микола Марчишак.

«Це безстрокова акція протесту, доки не будуть виконані вимоги, знайдеться та кількість патріотів, яка буде вважати за необхідне перешкоджати руху російських вантажівок», – додав Тарас Деяк.

До закарпатських активістів приєдналися побратими з Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей. Активісти кажуть, що населення їх підтримує, водії ставляться з розумінням. З учорашнього дня кількість російських «фур» зменшилася у рази. Вчора, за свідченням блокувальників, транспорт рухався у колонах по 10-12 машин.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com