Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Поблеми ромської школи в Ужгороді міська та обласна влада вирішуватимуть разом

17 лютого 2016 р., 18:17

У школі навчається більше трьох сотень дітей

У середу, 17 лютого, відбулась виїзна робоча комісія представників обласної та міської влади до Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №13, у якій навчаються ромські діти. Метою рейдового обстеження стало ознайомлення з умовами навчання дітей та виявлення найосновніших проблем, які необхідно розв’язати.

Заступник голови ОДА Олександр Петік спільно із заступником міського голови Ужгорода Олександром Білаком, а також начальником відділу національностей та релігій ОДА Анатолієм Салаєм, начальником управління освіти Оксаною Бабунич, начальником управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Євгеном Бобровим і директоркою навчального закладу Маріанною Савко оглянули приміщення школи, зокрема класні кімнати, де відбувається навчальний процес, харчоблок і вбиральні. Також учасники комісії на місці спілкувалися із вчителями та самими учнями школи, - повідомляє Ужгородська міськрада.

Після цього обговорення побаченого продовжилось у форматі засідання вже у більш широкому складі - долучилися мешканці ромських таборів з різних районів області.

Як зазначив заступник голови ОДА Олександр Петік, він здивований незадовільним станом будівлі освітнього закладу обласного центру. «Будівля не відповідає стандартам, за якими можна безпечно навчатися. Хотілося б, щоб у теперішніх учнів спогади про цю школу на все життя були не прикрими. Треба створити усі необхідні умови, щоб діти розвивалися. Однозначно, міській і обласній владі є, над чим працювати. Зі свого боку, після цієї зустрічі ми розробимо план заходів, і вже цього року робитимемо все, аби допомогти ромському населенню не тільки в Ужгороді, а й по всій області», – зазначив заступник голови ОДА.

У свою чергу, Олександр Білак, заступник міського голови Ужгорода, повідомив присутнім, що вже на найближчій сесії Ужгородської міської ради буде розглянуто рішення про створення при територіальному центрі міського управління праці і соціального захисту населення сектору обліку бездомних громадян, який буде проводити не тільки облік, а й реєстрацію осіб. «Тимчасово особа зможе оформити усі необхідні соціальні пільги, якими не могла скористатися через відсутність реєстрації, вказуючи адресу новоствореного сектору, – пояснив Олександр Білак, і додав: – Що ж стосується стану самої школи, то в планах маємо повну реконструкцію цієї будівлі, звичайно, розраховуємо на підтримку обласної влади. Для цього мікрорайону і взагалі для міста цей об’єкт інфраструктури є дуже важливим. А часткове виділення коштів на поточний ремонт не дасть ефекту, тому що тут є потреба у комплексному вирішенні питання, а це, власне кажучи, буде або реконструкція існуючих приміщень, або будівництво нової школи. Тому наразі будемо працювати над цим і висловлюємо слова подяки обласній владі, яка відчутно долучається до цієї роботи».

Загалом, у ЗОШ № 13 навчається 308 дітей, із них 37 проблемних. Впродовж існування навчального закладу як окремої структури, в школі навчаються тільки діти з ромських сімей, більшість яких є соціально незахищеними. Дуже часто діти не мають можливості відвідувати навчальні заняття через злидні, жебракування та інші сімейні обставини.

Як запевнила начальник управління освіти Оксана Бабунич, найближчим часом у школі до навчальної програми буде введено факультативне заняття, під час якого ромські діти зможуть вивчати рідну мову, дізнаватися про походження свого народу, історію закарпатських ромів, внесок визначних людей.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com