Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2016 рік (ФОТО)

17 березня 2016 р., 16:45

На сьогоднішній сесії

Сьогодні, 17 березня голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс провів четверте пленарне засідання другої сесії облради VII скликання. У роботі засідання взяли участь голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, а також запрошені керівники міст, голови районних рад, РДА, керівники відповідних управлінь ОДА та правозахисних структур.

 

Найперше Михайло Рівіс поінформував про нові кадрові призначення, які відбулися у період між пленарними засіданнями. Так, Дуран Іван Петрович став першим заступником голови обласної державної адміністрації, Мікулін Віктор Петрович - заступником голови обласної державної адміністрації, Рішко Сергій Васильович – директором департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Маляр Едуард Миколайович - директором департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА, Натуркач Руслана Павлівна - начальником головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Мандрик Руслан Олегович - начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції та оборонної роботи ОДА, Мартин Іван Андрійович - завідувачем сектору мобілізаційної роботи апарату ОДА. Відтак очільник облради привітав всіх новопризначених керівників, а також депутатів - іменників, побажав всім успіхів у роботі і всіляких гараздів.

Оскільки у міжсесійний період відбулося чимало подій, то очільник облради коротко інформував про них депутатів. А інформувати є про що. Так, 12 січня відбулася зустріч керівництва області з Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові Мірославом Клімою, під час якої йшлося про підтримку і залучення інвесторів та створення робочих місць, зокрема можливість проведення чеськими фахівцями на Закарпатті семінару щодо сертифікації продукції закарпатських підприємств для збуту на європейському ринку.

13 – 14 січня нашу область відвідала делегація краю Височина Чеської Республіки на чолі з головою чеського крайового уряду Височини Зденеком Кадлецом. Сторони обговорили спільні інвестиційні проекти, які пропонуються реалізувати у 2016 році. У рамках візиту взяли участь у відкритті дитячого садочка у с. Залужжя, що на Мукачівщині, оновленого за кошти чеських партнерів, обласного та місцевого бюджетів Закарпаття. Загалом, завдяки спільним проектам Закарпаття та чеського краю Височіна упродовж дев’яти років на паритетних засадах фінансування (50х50%) реалізовано 65 проектів із енергозбереження та реконструкції об’єктів бюджетних та громадських соціально-культурних установ загальною вартістю більше 30 млн. грн. Звернув увагу Михайло Рівіс на те, що влада краю запропонувала чехам перейти на якісно новий формат співпраці: не лише будувати чи відбудовувати об’єкти соціальної сфери, а й надавати робочі місця закарпатцям.

13 січня в обласній раді проведено ділові перемовини із заступником Державного секретаря Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Жолтом Чуторою. У ході зустрічі йшлося про поглиблене співробітництво прикордонних регіонів, пошук нових партнерів у Європі, розбудову пунктів пропуску та удосконалення процедури переходу кордону, будівництво доріг. Обговорили учасники і питання Солотвинського солерудника, очисних споруд, які потребують загальноєвропейської уваги.

11 лютого голова обласної ради, голова облдержадміністрації, Ужгородський міський голова взяли участь у засіданні Ради Регіонального розвитку під головуванням Президента України, на якому акцентувалося на ухваленні законопроектів з так званого безвізового пакету, виконання положень Меморандуму співпраці з МВФ.

18 лютого за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України спільно з управлінням туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації відбулося перше засідання Ради туристичних міст та регіонів України, на якому презентували Стратегію розвитку туризму та курортів в Україні на 2016 – 2020 роки.

Упродовж звітного періоду керівництвом обласної ради активізовано українсько-угорські відносини, передусім у рамках Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА. Також налагоджено міжрегіональну співпрацю із областями Угорщини – Бач-Кішкун та Боршод-Абауй-Земплен. У квітні у м. Сольнок планується підписання масштабної Угоди про співробітництво територіальних органів місцевого самоврядування в басейні р. Тиса.

Керівництвом обласної влади постійно здійснюються багато інших заходів, які систематично та оперативно висвітлюються прес-службою на веб-сайті ради та в ЗМІ. Ці заходи, насамперед, спрямовані на розв’язання проблемних питань життєдіяльності регіону. Окремі з цих питань і було заплановано до розгляду сьогодні при формуванні порядку денного цього засідання.

Михайло Рівіс також нагадав депутатам, що сесії працюють у режимі відкритого поіменного голосування – із зазначенням позиції кожного депутата з кожного питання порядку денного. А також про те, що відповідно до вимог перехідних положень Закону України «Про запобігання корупції» необхідно до 1 квітня 2016 року подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Після чого озвучив всі питання порядку денного, а таких було внесено понад 40, та низку депутатських запитів із важливих для населення краю питань.

Далі депутати затвердили свій головний нормативно-правовий документ –Регламент ради. У ході його обговорення було підтримано пропозицію, яку озвучив перший заступник голови облради Йосип Борто щодо включення у редакцію профільної комісії розділу про опозиційну діяльність. Переважною більшістю голосів було ухвалено також Положення про Президію та Положення про постійні комісії обласної ради VІІ скликання.

Активно обговорили та прийняли відповідне рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2015 рік.

Заслухали депутати прокурора краю Володимира Янко про результати діяльності органів прокуратури Закарпатської області за минулий рік, який,як відомо, був насичений резонансними подіями та фактами. Прокурору депутати поставили низку запитань. На всі В.Янко дав вичерпні відповіді.

Оскільки регіональні програми покликані допомогти реалізувати важливі цілі і завдання, виходячи із внутрішніх потреб і наявних ресурсів у краї, то обранці затвердили низку регіональних програм: Програму розвитку співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) на 2016 - 2017 роки, Програму економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2016 рік, Програму підвищення спроможності та покращення умов несення служби у відділах прикордонної служби на українсько-угорському, українсько-словацькому та українсько-польському державних кордонах (на ділянці відповідальності Чопського та Мукачівського прикордонних загонів), розташованих на території Закарпатської області, на 2016 - 2020 роки, Регіональну програму розвитку земельних відносин у Закарпатській області, Програму розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2016 - 2020 роки, Обласну цільову програму «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016 - 2020 роки.

Визначились депутати облради і стосовно вирішення однієї з найважливіших загальнолюдських проблем сьогодення - енергозбереження, прийнявши Програму енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016-2020 роки.

Прийнявши нові програми, депутати внесли зміни до ряду уже діючих. Зокрема, до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 - 2018 роки в частині порядку надання матеріальної допомоги на дороговартісне лікування, до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 -2017 роки, а також до Програми підвищення ефективності функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Обговорюючи це питання, Геннадій Москаль наголосив, що внесення змін до цієї програми допоможе зберегти діюче підприємство та запропонував звільнити керівника аеропорту і призначити нового. Позаяк з цим закінчився контракт і по факту він немає права допуску до стратегічного об’єкта. Геннадій Москаль також повідомив про відновлення авіарейсів Київ –Ужгород у звичному режимі вже з 18 квітня. Відповідне рішення ухвалено депутатами.

Далі обранці не змогли погодити призначення директора Закарпатської обласної дитячо-юнацької спортивної школи - Молнара Степана Степановича, який наразі діючий спортсмен у складі збірної області з бойового самбо. Але висловились на підтримку внесення змін до шести програм у галузі охорони здоров’я. Зокрема, до Програми зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я комунальної власності області на 2011-2016 роки, до Програми протиепідемічних заходів боротьби з інфекційними хворобами в області на 2012 -2016 роки, до Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012 - 2016 роки, до Програми забезпечення медикаментами ветеранів війни виробами медичного призначення та проведення безкоштовного зубопротезування пільгової категорії населення області на 2011- 2016 роки, до Обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, до Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016 - 2020 роки, до Обласної програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки.

Погодили клопотання ТОВ «Катіон Інвест» (Тереблянське родовище кам'яної солі у Тячівському районі).

На поліпшення екологічної ситуації в області спрямували рішення про оголошення об'єкта природно-заповідного фонду (ботанічний заказник «Ботар») та введення мораторію на вирубку лісів у межах природно-заповідного фонду місцевого значення Закарпатської області

У спектрі актуальних проблем краю є ціла низка питань, вирішення яких потребує підтримки з боку найвищих органів влади. Тож депутати обласної ради ухвалили ряд рішень про звернення до вищих керівних органів державної влади.

Закриваючи сесію, голова ради Михайло Рівіс подякував всім депутатам за добру роботу, за підтримку важливих рішень, реалізації яких дасть можливість працювати конструктивно і якісно на близьку і подальшу перспективи..Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com