Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді стартує міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"

3 квітня 2016 р., 20:26

Фестиваль триватиме до 20 квітня

Головною весняною подією в Закарпатській обласній філармонії традиційно має стати Міжнародний фестиваль “Музика без кордонів”.

Це мистецьке свято вже вчетверте завітає до розкішного концертного залу філармонії. За історію фестивалю Ужгород відвідало чимало зірок музики: флейтист Станіслав Зубицький (Італія), тенор Чжао Юан Сі (Китай), гітарист Ференц Бернат (Угорщина), органіст Лука Массалья (Італія), плеяда яскравих виконавців із Тернопільської, Рівненської, Київської, Вінницької областей. Організатори фестивалю охоче залучають до участі також студентську молодь, для якої подібний досвід неодмінно стане добрим стартом для подальших творчих злетів.

Цьогоріч “Музика без кордонів” триватиме з 3 по 20 квітня

У рамках фестивалю глядачам буде представлено сім різнопланових програм. Зокрема, програма відкриття фестивалю присвячена творчості одного з основоположників закарпатської професійної музичної школи Іштвана Мартона, ім’я якого тісно пов’язане із обласною філармонією. У різні роки впродовж тривалого часу Іштван Мартон очолював камерно-інструментальний ансамбль “Угорські мелодії”, оркестр Закарпатського народного хору та був художнім керівником філармонії. Твори цього композитора досі займають чільне місце у репертуарі провідних художніх колективів краю. І саме завдяки Іштвану Мартону та його співпраці з видатним московським органістом Гаррі Гродбергом у 1974-му році в Закарпатській обласній філармонії було встановлено орган. Його ошатним виглядом і величними звуками ми досі насолоджуємося, так само, як і творами Мартона, написаними для цього унікального інструменту – “Токатою”, “Мелодією”, “Капріччіо”, “Месою”, “Пасакалією”.

Окрім вокально-інструментальних мініатюр у програмі прозвучить “МЕСА” для хору, оркестру, органу та солістів Іштвана Мартона. Твір складається із шести частин: “Kyrie” (“Господи помилуй”), “Gloria” (“Слава”), “Credo” (“Вірую”), “Sanctus” (“Святий”), “Benedictus” (“Благословенний”) та “Agnus Dei” (“Агнець Божий”).

Виконавці – заслужений академічний Закарпатський народний хор та камерний оркестр обласної філармонії (керівник – заслужений артист України Владислав Юрош). Диригент – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук. Солісти: Юстина Дідик (сопрано), Яна Садварій (мецо сопрано), Володимир Гірник (баритон), Олеся Гайдук (орган), заслужений діяч мистецтв України Віктор Теличко (фортепіано), заслужена артистка України Оксана Хархаліс (мецо сопрано). Ведуча концерту – музикознавець Наталія Піцур.

“Сподіваємося, виконання духовної музики видатного закарпатського композитора привабить і тих, хто вже відзначив Великдень, і тих, хто у періоді Великого посту намагається доторкнутися до вічного та сакрального”, – закликають артисти.
Таїсія Грись, музичний редактор Закарпатської обласної філармонії

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com