Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ще 27 закарпатських вулиць стали іншими

4 квітня 2016 р., 17:41

19 з них назвали іменами Героїв.

Голова ОДА Геннадій Москаль провів нараду за участі керівників райдержадміністрацій, а також голів міст, селищ та сіл, де проживали військові, що загиблі в ході бойових дій на Донбасі. Оскільки «прокомуністичних» топонімів у цих населених пунктах уже немає, на нараді прийнято рішення перейменувати на честь загиблих вулиці з радянськими чи нейтральними назвами, присвоєними свого часу райкомами КПУ. Натомість вулиці, які підпадають під дію закону про декомунізацію, в кількох селах, де, на щастя, немає загиблих військових, отримали нові назви на честь визначних осіб минулого.
Згідно з розпорядженням Г.Москаля, вулицю Горького в селищі Батьово Берегівського району Закарпатської області перейменовано на вулицю Сергія Кузьменка (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у вересні 2014р., похований у Батьові).
Вулицю Криву в місті Берегово – на вулицю Михайла Тимощука (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у серпні 2014р. на Луганщині, похований у Бергові).
Вулицю Свободи в місті Берегово – на вулицю Шандора Товта (старший сержант 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у лютому 2015р. в Дебальцево, похований у Берегові).
Вулицю Польову в селі Чорнотисово Виноградівського району – на вулицю Миколи Будза (командир взводу 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у листопаді 2014р. біля Дебальцева, похований у Чорнотисові).
Вулицю Гагаріна в селі Лавки Мукачівського району – на вулицю Віталія Гопонька (сержант 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у серпні 2014р. на Луганщині, похований у Лавках).
Вулицю Автомобільну в селі Лавки Мукачівського району – на вулицю Ярослава Костя (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у лютому 2015р. біля Дебальцева, похований у Лавках).
Вулицю Чонкашську в селі Нове Давидково Мукачівського району – на вулицю Олександра Тербана (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у січні 2015р. біля Дебальцева, похований у Новому Давидкові).
Вулицю Заводську в місті Рахів – на вулицю Олексія Калинюка (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у липні 2014р. на Луганщині, похований у Рахові).
Вулицю Терешкової в місті Рахів – на вулицю Василя Мартинюка (боєць окремої механізованої 24-ї бригади. Загинув у серпні 2014р. на Луганщині, похований у Рахові).
Вулицю Комарова в місті Рахів – на вулицю Михайла Марфіча (боєць 51-ї окремої механізованої бригади. Загинув у серпні 2014р. на Донеччині, похований у Рахові).
Вулицю Терешкової в селищі Буштино Тячівського району – на вулицю Павла Дурунди (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у вересні 2015р. на Луганщині, похований у Буштині).
Крім того, розпорядженням голови ОДА головну вулицю села Тихий Великоберезнянського району найменовано на честь Володимира Гафіча (командир відділення 128-ї гірсько-піхотної бригади, уродженець с.Тихий. Загинув у серпні 2014р. на Луганщині).
Головну вулицю села Смереково Великоберезнянського району найменовано на честь Віталія Мореки (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у жовтні 2014р. на Луганщині, похований у Смерекові).
Головну вулицю від №243 до №299 села Скотарське Воловецького району найменовано на честь Руслана Ігнатишина (боєць 93-ї окремої механізованої бригади. Загинув у липні 2015р. на Донеччині, похований у Скотарському).
Головну вулицю від №146 до №163 села Негровець Міжгірського району найменовано на честь Василя Пойди (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у вересні 2015р. на Луганщині, похований у Негровці).
Головну вулицю від №456 до №466 села Негровець Міжгірського району найменовано на честь Василя Росохи (співробітник патрульної служби міліції особливого призначення «Свята Марія». Загинув у лютому 2015р. на Донеччині, похований у Негровці).
Головну вулицю від №974 до №1047 села Синевир Міжгірського району найменовано на честь Сергія Цімботи (боєць 93-ї окремої механізованої бригади. Загинув у липні 2015р. на Донеччині, похований у Синевирі).
Новостворену вулицю в урочищі „Дем’янчі” міста Свалява найменовано на честь Віктора Шепентала (працівник Чопського прикордонного загону. Загинув у жовтні 2014р. на Донеччині, похований у Сваляві).
Головну вулицю від №1 до №151села Нижнє Солотвино Ужгородського району найменовано на честь Анатолія Голика (боєць 101-ї окремої бригади. Загинув у січні 2015р. на Донеччині, похований у Нижньому Солотвині).
Новоутворену вулицю в кварталі новобудов села Оріховиця Ужгородського району найменовано на честь Руслана Семчище (боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув у листопаді 2014р. на Луганщині, похований у Оріховиці).
Головну вулицю від №151 до №206 села Нижнє Солотвино Ужгородського району Закарпатської області найменовано на честь Володимира Лукача (уродженець Н.Солотвина, загинув у липні 1981р., виконуючи інтернаціональний обов’язок у Демократичній Республіці Афганістан).
Також Г.Москаль своїм розпорядженням перейменував вулицю Горького в селі Мужієво (населене переважно угорською громадою) Берегівського району на вулицю Ендре Аді (видатний угорський поет 19-20 ст.).
Вулицю Калініна в селі Вари Берегівського району – на вулицю Ференца Ракоці (керівник національно-визвольної війни угорського народу 18 ст.).
Вулицю Мічуріна в селі Вари Берегівського району – на вулицю Ілони Зріні (активна учасниця національно-визвольної війни угорського народу 18 ст.).
Вулицю Жовтневу в селі Гать Берегівського району – на вулицю Адальберта Ерделі (видатний закарпатський живописець).
Вулицю Суворова в селі Свобода Берегівського району – на вулицю Сагайдачного;
Вулицю Мічуріна в селі Рокосово Хустського району – на вулицю Василя Попа (відомий український літературознавець, уродженець Рокосова).
Наступні розпорядження голови ОДА про перейменування топонімів у рамках закону про декомунізацію будуть підписані найближчим часом. Прес-центр ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp