Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

ПАТ «Закарпатгаз»: Турботи про людину багато не буває

21 квітня 2016 р., 15:21

З 21 по 28 квітня 2016 року у ПАТ «Закарпатгаз» триває Тиждень охорони праці, приурочений до Всесвітнього дня охорони праці

. Цьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці День, що відзначатиметься 28 квітня, проходитиме під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

…Ні для кого не секрет, що місцем накопичення стресової аури ще донедавна були структурні підрозділи Товариства, які працювали безпосередньо зі споживачами природного газу. Зокрема, в абонентному відділі ПАТ «Закарпатгаз» наприкінці кожного календарного місяця можна було спостерігати багатолюдні черги, чути безкінечні суперечки, що виливалися у численні скарги. Привід – намагання споживачів голубого палива вчасно передати показання лічильника, отримати консультації з тих чи інших питань газопостачання, з’ясувати різного роду неточності та проблеми. Така ситуація, без сумніву, створювала психосоціальні ризики та стрес на робочому місці як працівників підприємства, так і наших клієнтів. А це, в свою чергу, негативно впливало на стан здоров’я обох категорій, знижуючи продуктивність праці та якість трудових ресурсів держави в цілому. Надмірний – сильний, тривалий, регулярний – стрес на робочому місці – явище неприпустиме. Як стверджують вчені, у тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства. До того ж, наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

§ Сьогодні, будемо сподіватися, в цій царині, нарешті, наведено лад, - констатує перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Андрій Горват. – Практично порятували ситуацію сервіси «Особистого кабінету». І ще раз переконали: турботи про працівників та клієнтів забагато не буває. Саме з допомогою запроваджених сервісів можна без проблем передати показання лічильника, оплатити за спожитий газ, переглянути дані особового рахунку, отримати відповіді на будь-які запитання, що стосуються вирішення проблем клієнтів підприємством. Це нововведення, хай і коштувало чимало, особливо стане в нагоді молодій генерації наших споживачів, а, отже, забезпечить усім нам безстресове майбутнє…

У березні поточного року умови праці ПАТ «Закарпатгаз» були перевірені Управлінням Держпраці України у Закарпатській області. Як зауважив завідувач сектору нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Олександр Гойс, у Товаристві намітилися певні позитивні зрушення. Крім запровадження сервісів «Особистого кабінету», зокрема, поліпшилося й матеріально-технічне забезпечення окремих підрозділів, проведені заміна та реконструкція станцій електрохімічного захисту, газорозподільних пунктів та шафових газорозподільних пунктів, автоматизована аварійно-диспетчерська служба.

Довідка: Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 %, з них зі смертельним наслідком – на 6,3%. При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (майже 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці.




Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp