Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Макарони та сир залишилися на митниці

21 травня 2016 р., 15:03

До пункту призначення не дійшли.

Сьогодні, громадянин України із пасажиркою заїхав автомобілем «MERCEDES VITO» на митний пост «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС. Пройти митний контроль громадяни вирішили по «зеленому коридору». Цей вибір звільняв їх від подачі письмової декларації та означав, що громадяни не перевозить заборонених та обмежених для переміщення предметів.

Аналізуючи та оцінюючи ризики, працівниками митниці було здійснено поглиблений митний огляд. В результаті – в транспортному засобі виявлено продукти харчування, а саме: 60 упаковок виробів з макаронного тіста (макарони) італійського виробництва та 25 бух сиру (948,4 кг) твердого іноземного виробництва.


Виявлені продукти харчування пасажирка – громадянка України, визнала своєю власністю.

Таким чином, українка порушила встановлений порядок проходження спрощеного митного контролю, тобто переміщувала через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон обмежено.


Відповідно до статті 471 Митного кодексу України зазначені дії мають ознаки порушення митного законодавства. Тож, товар, як безпосередній предмет порушення митних правил, на підставі статті 511 Митного кодексу України – вилучено.

Вартість вилучених продуктів харчування наразі оцінює відповідний спеціаліст-експерт.


Слід нагадати, що громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

-в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;


-без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

-без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.


Крім того, під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці) (п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання»)


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com