Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Анталовецькій поляні можна побачити кратер згаслого вулкану

27 червня 2016 р., 10:12

Місце, де лава зіткнулась з водою

Відвідати гірські масиви, видершись на саму вершину, вдихнути карпатського повітря, зварити польову кашу в полонині – це одна з незабутніх мандрівок та розваг. Поки ще на вулиці сонячно, поспішаймо колекціонувати чудові враження про мандри гірськими стежками Анталовецької поляни – місця колишнього вулкану Карпат, що оповиті цікавими легендами та переказами.

У долині ріки Уж (на північно-східній околиці села Кам'яниці) знаходяться Ворочівські скелі (місцева назва — Скалка). Над ними, трохи вище вгору, виросла із скелі Кам'яна Квітка — кажуть, що це вулканічна лава зіткнулася з водою і швидко застигла, таким чином утворивши форму пуп'янка квітки. Цю красу ви зможете побачити на Анталовецькій поляні.

Гора Анталовецька поляна розташована в західній частині масиву Маковиця – це межа Перечинського та Ужгородського району Закарпаття. Гора знаходиться в західній частині масиву Маковиця, що є частиною Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма, а тому, як зрозуміло, тут є залишки колишніх вулканів, що робить це місце майже екзотичним для мандрівників. Приїздіть і ви побачите це на власні очі!

На горі Анталовецька поляна, на її західному схилі, знаходиться й Ворочевське озеро, яке оповите різноманітними легендами та переказами. Цікаво, що ощеро має два заглиблення діаметром по 50 м кожне. Науковці кажуть, що це два кратери на схилі гори…

Висотна Анталовецька поляна майже вся покрита розкішними лісами. Серед дерев тут переважають дуб, бук та граб. Також на горі росте багато рослин, які занесені до Червоної книги України. Зокрема тут квітнуть підсніжники, лісові лілії. З тварин на горі Анталовецька поляна поширені борсуки та куниці, з птахів – дятли, сови, повідомляє Закарпатське ОУЛМГ.

Кратер згаслого вулкана розташований на висоті 968 м над рівнем моря. На галявину можна потрапити з Невицького, Ворочово або Перечина. Найпопулярніший маршрут - від Невицького замку, за старою військовою Рокада, повз будинок лісника і директриси гірського танкового полігону.

З південного боку пагорба, на якому височить Невицький замок (ще одна памятка, що приваблює туристів), знаходиться стовп вулканічного туфу – його висота понад 10 метрів. Цікаво, що на його вершині росте розкішне дерево, що є певним символом та окрасою

Приїздіть, щоб побачити цю красу на власні очі!


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp