Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Аномальна злива, сміття та безвідповідальність місцевих мешканців призвели до біди на Рахівщині

29 червня 2016 р., 19:43

Постраждалі отримають допомогу

Таку обіцянку дав очільник краю.

Геннадій Москаль відвідав три високогірні села в Рахівському районі, які постраждали від підтоплень у неділю, 26 червня, увечері – Видрички, Богдан та Луги. Керівник краю оглянув місця підтоплень, поспілкувався з місцевими мешканцями й проконтролював хід відновлювальних робіт.

– Надзвичайна ситуація на Рахівщині виникла через дві головні причини – аномальну зливу (за дві години в горах випала місячна норма дощу) та людський фактор, – заявляє Г.Москаль. – У Лугах, яке найбільше постраждало від стихії, селяни в кількох місцях звузили береги гірських потоків, щоб збільшити свої городи на півметра. У результаті хвиля води, яка ринула з гір, вийшла з берегів і підтопила господарства.
Ще в одному випадку господар поставив через гірський потік, який впадає в Білу Тису, цементний місток із дуже вузьким отвором для води. Лісове та побутове сміття захарастило місток, створило штучну загату, через яку вода вийшла з русла й підтопила селянські хати. Прийнято рішення демонтувати місток, оскільки він може й надалі штучно захаращувати потік. Більшість підтоплень сталася через штучні звужені селянами протоки для води, небажання періодично прочищати потічки і скидання в них лісового та побутового сміття…

{g}

Нагадаємо, що всього в трьох селах підтоплено 23 дворогосподарства, вода потрапила в 15 хат, не завдавши якихось руйнувань чи серйозних збитків. Крім того, в с.Луги зійшов зсув, який зупинився під хатою місцевого мешканця. Руйнувань чи пошкоджень житла внаслідок зсуву також не зафіксовано.

– У неділю по обіді вода повернулася в русло Білої Тиси та потічків, електроенергію в с.Богдан відновлено, дорогу прочищено, проїзд автотранспорту повністю забезпечений, – продовжує Г.Москаль. – Зараз у трьох селах працює 12 одиниць важкої техніки, яка розчищає затори зі сміттям та мокрою глиною біля селянських хат і вздовж доріг. Стихійне лихо на Рахівщині кваліфікується, як надзвичайна ситуація природного характеру локального значення. Допомога на відновлювальні роботи виділятиметься на рівні районного бюджету.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com