Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як закарпатці проблеми долають (ФОТО)

8 липня 2016 р., 17:03

Діє принцип: Разом - сила

Згуртувавшись можна багато досягти.

В області втілюють 75 проектів на 40 мільйонів гривень для покращення життя громад
Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» співпрацює з громадами в усіх регіонах України для підтримки розвитку сільських територій шляхом впровадження ініціатив з відродження громад для реального покращення рівня їх життя на місцевому рівні. Проект підтримує співпрацю громад з обласними, районними та місцевими органами влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями задля покращення якості життя на селі.

Як повідомив під час брифінгу директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури облдержадміністрації Едуард Маляр, на Закарпатті Проект «Місцевий розвиток орієнований на громаду» розпочався в березні 2008 року. Згодом в краї успішно розпочалася друга фаза Проекту - в липні 2011-го. «Протягом цього періоду в області реалізували 116 мікропроектів з відновлення 62 дитячих садків та шкіл, 24 медичних пунктів. Серед успішно втілених проектів також відновлення 5 об’єктів з доступу до якісної води та 23 енергозберігаючого вуличного освітлення. Ці місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту «Місцевий розвиток орієнований на громаду» та приватних спонсорів», - поінформував Едуард Маляр.
За словами спеціаліста з розвитку громад Любові Павлович, вартість мікропроетів громад за період першої та другої фаз становить понад 20 мільйонів гривень. «Внесок громад становить понад мільйон гривень, Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» – майже 9 мільйонів гривень, а внесок місцевих органів влади – більше 10 мільйонів гривень», - каже спеціаліст.
Нині на Закарпатті триває третя фаза проекту, яка впроваджується по двох компонентах: основний та розвитку міст. У них беруть участь 8 районів: Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Мукачівський, Ужгородський та Хустський. Зокрема, 29 сільських рад, дві селищні та міська рада. Партнерами проекту стали Ужгород та Хуст.
«32 громади склали плани розвитку та визначили пріоритетні завдання. Зокрема, ними передбачено здійснити енергозберігаючі та енергоефективні заходи у 19-ти шкільних і дошкільних установах, 9-ти закладах охорони здоров’я. 

Мешканці трьох сіл будуть забезпечені питною водою, одна громада вирішить екологічну проблему, - зазначила Любов Павлович. - 35 ОСББ та чотири громадських організацій Ужгорода та Хуста з допомогою підтримки Проекту «Місцевий розвиток орієнований на громаду» та міської влади вирішили власні проблеми щодо енергозбереження, забезпечення умов та безпеки проживання. Два ОСББ міста Хуст вирішать проблему комплексної термомодернізації».
Взагалі, протягом третьої фази проекту в області планують впровадити 75 мікропроектів на суму майже 40 мільйонів гривень.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com