Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Іршавщині створять нові робочі місця

19 липня 2016 р., 12:15

Інвестиції з Устецького краю

Після нещодавньої поїздки голови Закарпатської облради Михайла Рівіса до Устецького краю та проведеної зустрічі з тамтешньою бізнес-елітою, до нашого краю навідався перший потенційний інвестор з Чехії. Відтак в облраді відбулася ділова зустріч з директором відомої на європейському ринку компанії з виробництва сейфів «Metalsafe s.r.o.» Ярославом Тлапаком.

Позаяк Михайло Рівіс перебуває ще у відпустці, поважного бізнесмена, який зі своїми партнерами вперше навідався до Закарпаття, зустрічали виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто та заступник голови облради Петро Грицик, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Першими слово мали гості, які подякували за теплий прийом та зазначили: взяли до уваги слова очільника облради Михайла Рівіса про те, що закарпатцям потрібна робота насамперед не за кордоном, а у краї. От вони і вирішили створити робочі місця, обравши машинобудівний завод у с.Ільниця, що на Іршавщині. Їм відомо про завод, який потужно працював за радянських часів та забезпечував роботою багатотисячне село, нині на стадії виживання, але досі виготовляє у цехах різну конкурентоспроможну продукцію. Тож, чеські бізнесмени розглядають можливість інвестувати сюди кошти для придбання сучасного обладнання та набору висококваліфікованих робітників, котрі виготовлятимуть на замовлення сейфи різного асортименту, які відповідатимуть європейським стандартам.

Ярослав Тлапак розповів керівництву облради, що завдяки якісній продукції, компанія «Metalsafe s.r.o.» стала ексклюзивним партнером потужних постачальників сейфів, яким пропонується понад 40 видів продукції, кожна з яких має декілька захисних модефікацій. Окрім чеського ринку, компанія постачає сейфи в Східну Європу, зокрема, Нідерланди, Німеччину та Великобританію. Вартість контрактів складає понад півмільйона євро і реалізується в регулярних щомісячних поставках. Також вони випускають вогнетривкі сейфи для архівів, а для замовників, які користуються вогнепальною зброєю, виготовляються декілька типів збройових шаф, включаючи оснащення цілих приміщень захисними дверима сейфового типу. Керівник компанії підкреслив, що всі сейфи відповідають найжорсткішим вимогам з якості.

У виробництві сейфів застосовуються високоякісні матеріали, обробка здійснюється на верстатах та устаткуванні високого технічного рівня. Кожен сейф проходить комплексний процес сертифікації.

У свою чергу Йосип Борто подякував від імені голови облради Михайла Рівіса за приїзд у наш край та зацікавленість інвестувати серйозні кошти у виробництво сучасної продукції, яка затребувана на європейському ринку, та надання робочих місць закарпатцям. Він також запевнив чеського інвестора, що не дивлячись на військові дії на сході країни, тут панує мир і спокій. Правда економічна криза дає свої мінуси, адже у населення низькі зарплати, натомість високі тарифи, тому зростає соціальна напруга. Багато молодих закарпатців вимушені шукати роботу за кордоном, аби прокормити сім’ї. Але вони готові повернутися, якщо вдома з’являться робочі місця та достойна зарплата.

- Тому ми дуже зацікавлені, аби до нас прийшов інвестор, - мовив Йосип Йосипович, зазначивши: - Закарпаття багате на вирощуванні та збору грибів, ягід, фруктів та овочів тощо. Це екологічно чисті продукти, які потребує європейський ринок. Також наш край має чарівну природу, але потребує інвестування в туристичну сферу для розбудови відповідної інфраструктури.

Його підтримав і Петро Грицик, додавши, що завдяки гірській місцевості та великій кількості річок, наш регіон унікальний для будівництва малих гідроелектростанцій, аби забезпечувати населення дешевою електрикою. Сьогодні, коли людство переходить на альтернативні джерела енергії, Закарпаття потребує сонячні електростанції, які для вітчизняного бізнесу не з дешевих.

- Наша місцевість також багата на цінну лісову продукцію, на експорт йде і технічна сировина, тож є можливість виробляти паливні брикети з тирси з подальшою їх реалізацією, як у нас, так і за кордоном, - зазначив Петро Васильович.

Одним словом, керівники облради максимально представили Закарпаття як потенційний регіон для залучення інвесторів, європейських коштів для розвитку промисловості, інфраструктури та запевнили у сприянні.

Після зустрічі Петро Грицик разом з обласним депутатом від Іршавщини Михайлом Станком супроводили чеських інвесторів на машинобудівний завод, де гості оглянули цехи та наявне устаткування, поспілкувалися з керівництвом району. Тепер слово – за власниками заводу, які мають розробити кошторис на виготовлення сейфової продукції та узгодити всі робочі моменти з чеською стороною.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com