Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгородців закликають запровадити стандарти етичного самоврядування

10 серпня 2016 р., 20:21

Як один із кроків боротьби з корупцією

7 серпня 2016 року в Ужгороді відбувся круглий стіл на тему "Етичний кодекс для місцевих рад – один із кроків протидії корупції". Під час заходу учасники обговорювали необхідність запровадження етичних стандартів у роботі депутатського корпусу та міського голови.

Наразі триває громадське обговорення засад етичних стандартів, розповідає співкоординатор кампанії у місті Ужгород Катерина Станкевич. Дещо згодом за участі експертів буде напрацьовано проекти Етичного кодексу міської ради та етичної комісії за участі громадськості. Тексти документів будуть розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК. Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблятиметься з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.

Участь громадськості та роль депутатського корпусу у напрацюванні етичного кодексу досить суттєва. Необхідно визначити та узгодити базові цінності, що є важливим як для громади, так і для депутатів. Все інше відкинути до знаходження суспільного консенсусу. До прикладу, довкола конфлікту з вільним простором довкола озера Кірпічки - це парк чи резервна територія під будівництво? Чи стосовно тераси Fabrika Drugettі, це все похідні неетичних рішень та неузгодженості у громаді цінностей етичного врядування.

Депутат міської ради Микола Сюсько схвально відгукнувся на концепцію та відзначив необхідність пропрацювати етичні засади з депутатським корпусом. У випадку, якщо міська рада погодиться із запровадження цих стандартів у життя, то у нас відбудеться своєрідна революція. Також депутат наголосив щоб громадяни були реалістами і терпимими, бо докорінне запровадження етичного кодексу триватиме не одну каденцію міської ради разом із якісними змінами у самій громаді.

Загалом, активна громадськість запропонувала усунути зайву регламентацію, та дублювання норм і принципів чинного законодавства. Цього, на думку громадськості, не потрібно робити. Етичний кодекс повинен бути лаконічним, простим і зрозумілим для всіх. Тому було висловлено побажання доопрацювати засади, та приступити до розроблення Етичного кодексу. Окрім етичних принципів учасники заходу акцентували увагу на необхідності установити чіткі процедури розгляду конфліктних ситуацій у громаді. Щоб Етична комісія стала дієвим механізмом врегулювання та запобігання етичним конфліктам.


Примітка.
Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

Контактна особа: Координатор кампанії у місті Ужгороді Оксана Станкевич 0675089655

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com