Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

За Солотвинський солерудник взялися експерти (ФОТО)

26 вересня 2016 р., 18:43

Досліджують сповна

Аби знати все.

 

Від 19 вересня на Закарпатті перебуває Консультативна місія ЄС з оцінки ризиків та загроз, пов'язаних із надзвичайною ситуацією на території діяльності ДП «Солотвинський солерудник». Метою візиту експертів є комплексна оцінка загроз та ризиків в районі сольових шахт смт Солотвино, а також визначення основних етапів для наступних кроків в ліквідації надзвичайної ситуації, що склалась на території солерудника.

Нагадаємо, ще з лютого 2007 року ДП «Солотвинський солерудник припинив свою діяльність по видобутку кам'яної солі, також було закрито підземне відділення Української алергологічної лікарні. Сталось це внаслідок некерованого затоплення гірничих виробок. З часом поверхня шахтного поля почала просідати утворюючи величезні вирви (карсти), котрі поступово заповнюються водою.

У небезпечній зоні деформації земної поверхні опинились 292 житлові будинки та об'єкти інфраструктури смт Солотвино. Дану подію було класифіковано як надзвичайну ситуацію державного рівня.

Процес утворення карстових проваль триває й досі. У квітні 2015 року відбувся провал ґрунту глибиною близько 45 метрів поблизу Солотвинського водоканалу, виникла загроза руйнування 3-х опор ліній електропередач, які у подальшому було перенесено на безпечну відстань. Людських жертв не було. Інтенсивний розвиток екзогенних геологічних процесів (утворення карстів) не зупиняється, і це загрожує не лише населенню Солотвина, а й порушенням екологічної безпеки сусідніх країн. Адже окрім активних карстоутворень існує ймовірність потрапляння солоної мінералізованої води у річку Тису, що спричинить загибель прісноводних організмів та вплине на її прибережні смуги. Також, не варто забувати що Тиса є лівою й найбільшою притокою Дунаю, тож це може мати вплив на екологію кількох європейських держав.

Представники експертної місії Євросоюзу провели у Солотвині ряд засідань із представниками Мінагрополітики, керівництвом Закарпатської області, Управління ДСНС та іншими зацікавленими особами. Також спільно із українськими фахівцями-геологами оглянули провалля на території солерудника та прилеглих до його території вулиць та будинків у селищі, провели оцінку зсувів та тріщин.

З метою подальшої експертної оцінки проведено відбір проб води у карстових проваллях, для чого залучено працівників Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та водолазів Хустського водолазно-рятувального відділення У ДСНС України у Закарпатській області. Протягом двох днів рятувальники під чітким керівництвом експертів ЄС здійснювали відбір води на території озера Чорний Мочар та в місцях карстових проваль. Після детального вивчення ситуації фахівцями Консультативної місії ЄС буде розроблено рекомендації, що визначатимуть наступні кроки для правильного вирішення цієї проблеми.



У ДСНС України у Закарпатській області

Схожі новини

Солотвинський солерудник "поховав" 5 мільйонів 300 тисяч кубометрів землі (Фото)
Як Європейські експерти на Солотвинському солеруднику працюють (ВІДЕО)
У Солотвинського солерудника є шанс на життя (ФОТО)
Чого вдалося досягти у рамках проекту Солерудника
Михайло Рівіс: Об’єднавши зусилля довкола проєктів – ImProDiReT та REVITAL І, ми створимо основу для роз´язання питань щодо Солотвинського солерудника (ФОТО)
За Солотвинський солерудник візьметься Європейська комісія
Мінагрополітики звернулося до Мінприроди та ДСНС для подолання надзвичайної ситуації, яка склалася на території Солотвинського солерудника
Єврокомісія на Солотвинському солеруднику: все побачили на власні очі (ФОТО)
Солотвинський солерудник терміново потребує державної допомоги
Закарпатські депутати клопочуть про Солотвинський солерудник

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp