Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатська філармонія проти змін

8 жовтня 2016 р., 16:41

Там хочуть відкривати мультимедійний центр

Сучасний

У рамках фестивалю єврейської культури "Heymish Ungvar" у приміщенні благодійного фонду "Хесед Шпіра" сьогодні пройшов круглий стіл "Збереження пам'яті". Учасників він зібрав всього кількох. Не прийшли на нього ані запрошені представники влади, ані історики, ані громадські активісти, хоча самі організатори круглого столу вважали цей захід одним з найважливіших на фестивалі.

Головною темою зустрічі стала ідея створення в Ужгороді музею історії та культури євреїв Закарпаття. Представники громади вже розробили проект, знайшли зацікавлення міжнародних фондів, готових профінансувати створення сучасного мультимедійного музею, однак поки не можуть дійти згоди в головному питанні – місцезнаходженні музейного закладу.

Директор "Хесед Шпіра" Михайло Галін розповів, що єврейська громада дуже хотіла би зробити музей у підвалі колишньої синагоги, а нині обласної філармонії. Там, мовляв, є просторі приміщення, які не використовуються, а просто завалені сміттям. Відповідне прохання направили до ОДА, там створили робочу групу, однак на першій же зустрічі цієї групи чиновники, за словами пана Галіна, відверто сказали: музей потрібен, але у філармонії він працювати не може. Більше того, директор "Хесед Шпіра" заявив, що хтось уже встиг налаштував проти ідеї створення музею всіх працівників філармонії, котрі чомусь бояться, що євреї заберуть у них концертну залу і всі вони втратять роботу.

Михайло Галін переконує, що ніхто приміщення у філармонії забирати не збирається, просто ця будівля якнайкраще підходить для створення музею історії та культури євреїв Закарпаття. У ньому хочуть відтворити довоєнний вид вулички Ужгорода, на якій жили і торгували євреї, виставити величезну кількість збережених артефактів, розробити цікаву мультимедійну експозицію з використанням відео- та аудіоматеріалів. Аби добитися від чиновників розуміння, Михайло Галін пропонує включити до складу робочої групи туризмознавців, істориків та громадських активістів. Адже разом з питанням створення музею потрібно також розробити конкретні кроки з порятунку самої будівлі філармонії.


Про Захід
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com