Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У Британії медики вперше побороли ВІЛ-інфекцію у людини

20 жовтня 2016 р., 15:04

Від ВІЛ-інфекції вилікувався 44-річний британець. Він став першим із 50 осіб, які успішно пройшли спеціальну противірусну терапію.

Про це заявили британські вчені з Оксфордського і Кембриджського університетів, а також Університетського та Королівського коледжів Лондона, пише Громадське з посиланням на The Sunday Times.

Нова методика, за словами медиків, дозволяє відстежувати і знищувати ВІЛ одразу в цілому організмі, а не тільки в тих місцях, де вірус найактивніший.

Як показали дослідження, вміст вірусу в крові після проходження терапії виявився таким малим, що це призвело до негативних результатів аналізів.

Стандартна антиретровірусна терапія пригнічує активні інфіковані клітини, але не впливає на інші заражені T-лімфоцити. Це означає, що нинішні препарати здатні контролювати активність ВІЛ-інфекції, але не позбуватися її.

Учені зазначають, що запропонована ними терапія поки що проходить випробування і не призначена для широкого клінічного застосування.

До 2014 року, за даними ВООЗ, близько 37 млн осіб у світі були інфіковані ВІЛ, а 34 млн померли від причин, пов'язаних із цим захворюванням.

До цього ж часу від вірусу щорічно гинули близько 1,5 млн осіб і близько 2,2 млн ставали носіями вірусу. Противірусну терапію отримує менш ніж половина хворих.

Нагадаємо, для того, щоб допомогти ВІЛ-інфікованим українцям держава має виділити близько 500 млн гривень.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com