Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У деяких законопроектах закарпатських мажоритарників виявили ознаки можливої корупції, - Опора

26 жовтня 2016 р., 12:43

Ось такі реалії..

Абсолютна більшість законопроектів, до розробки яких мали відношення закарпатські депутати-мажоритарники, не викликала претензій з боку так званого «антикорупційного» комітету Верховної Ради України.

Більшість законопроектів, які приймають чи відхиляють парламентарі, розглядаються ще й парламентським Комітетом з питань запобігання і протидії корупції. Комітет дає висновки: чи призведуть норми прийнятого закону до потенційного виникнення корупційних явищ на кшталт конфлікту інтересів; зловживання службовим становищем; створення дискреційних повноважень тощо, - повідомляє "ОПОРА".

Ми проаналізували законопроекти, які були зареєстровані з часу початку теперішньої каденції парламенту і до перших днів жовтня. За цей період Комітет сформував негативні відгуки лише щодо чотирьох законопроектів, до яких мали безпосереднє відношення – як ініціатори – депутати від шістьох мажоритарних округів Закарпаття. При цьому один законопроект, попри негативні висновки «антикорупційного» Комітету, все ж став законом.

Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «Блоку Петра Порошенка») став ініціатором (або ж співініціатором) 62 законопроектів. Із них у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції чотири документи визнали такими, що містять корупціогенні ознаки.

Це стосувалося спрощення процедури отримання земельних ділянок. У висновку «антикорупційний» комітет зазначив, що в разі прийняття змін до закону можуть виникнути умови для конфлікту інтересів та можливостей для зловживання окремими посадовими особами для незаконного (рейдерського) захоплення земельних ділянок. В підсумку пропоновані зміни до земельного законодавства знято із розгляду.

“Антикорупційний» комітет мав зауваження і до проекту Закону, який спрощує роботу в Україні малого виноробства. Так, у Комітеті зазначили, що корупціогенним фактором є те, держорган має можливість на власний розсуд визначати, який виробник вина робить продукцію лише з власного урожаю, а який – ні. Для останнього, як відомо, є обов’язковим придбання ліцензії, яка коштує близько півмільйона гривень. «Чітко не прописано яким чином буде доводитись факт виготовлення продукції виключно із власного виробництва», – резюмували у Комітеті. Разом з тим, як відомо, закон прийнято, його підписав Президент і сьогодні підприємства, які виготовляють алкогольну продукцію лише з власного врожаю, звільнені від придбання ліцензії.

Негативно «антикорупційний» комітет відгукнувся і про законопроект щодо створення і функціонування вільних митних зонпромислового типу. «Проект акта не відповідає вимогам антикорупційного законодавства»; «Законопроект суперечить вимогам чинного Закону України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон»», – дійшли висновку в Комітеті. Крім того, його члени резюмували, що якщо законопроект прийняти, тоді Кабмін та орган доходів і зборів отримають дискреційні повноваження. Наразі законопроект одержано керівництвом парламенту і документ чекає на внесення до порядку денного.

Подібні висновки “антикорупційний» Комітет надав і щодо законопроекту про особливості оподаткування у вільних митних зонах промислового типу. «Наслідком внесення змін законопроектом до Податкового кодексу України створюються умови для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання. Законопроект необхідно відхилити», –резюмували у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції. Наразі документ чекає внесення до порядку денного.

Варто наголосити, що разом з тим у 44 законопроектах, де Роберт Горват є ініціатором або співініціатором, корупціогенних ознак не виявлено, а щодо 14-ти – наразі відсутні висновки «антикорупційного» Комітету.

Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний) рахується ініціатором (або ж співініціатором) 25 проектів законів чи постанов. Із них у 18-ти корупціогенних ознак не виявлено, а щодо семи – поки відсутні висновки Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

У Михайла Ланья (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження») нараховується 10 проектів, де він ініціатор (або ж співініціатор). Щодо них у 8-ми випадках відсутні корупціогенні ознаки, щодо двох документів ще немає висновків профільного Комітету.

Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний) став співініціатором одного законопроекту – «Про амністію у 2015 році». Документ 17 лютого 2015 року був отриманий «антикорупційним» Комітетом, втім на сайті парламенту висновків не оприлюднено. Наразі проект Павла Балоги очікує розгляду у другому читанні.

Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») є ініціатором (або ж співініціатором) 21 законопроекту. Із них щодо одного був негативний висновок Комітету з питань запобігання і протидії корупції – мова йде про уже згаданий Закон щодо скасування ліцензій для малих виноробних підприємств. У 16 проектах Василя Петьовки «антикорупційний» Комітет корупціогенних ознак не виявив, щодо 4-х висновки наразі відсутні.

Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) рахується ініціатором (чи співініціатором) 12 законопроектів. Із них щодо половини у профільного комітету не було претензій, а щодо іншої половини наразі висновків немає.


Схожі новини

Кількох членів Закарпатської обласної виборчої комісії довелося переконувати скласти присягу
У Мукачеві міська виборча комісія приймає бюлетені та протоколи - ОПОРА
На Закарпатті за 6 місць у парламенті змагаються 93 кандидати-мажоритарники, - ОПОРА
На Закарпатті ОПОРА знову фіксує випадки агітації із порушенням закону (ФОТО)
Опора розкаже про специфіку цьогорічної виборчої кампанії
Що і як розповідають сайти муніципалітетів Ужгорода, Мукачева, Хуста та Берегова - ОГЛЯД
Виборчі злочини на закарпатських дільницях - вироки для 9 членкинь та виборця, - ОПОРА
Не всі парламентські партії створили осередки на Закарпатті, окремі політичні сили знайти майже неможливо
На Закарпатті ЦВК утворила 18 територіальних виборчих комісій: в них працюватимуть понад 300 людей
Спостерігачі від партій передумали складати акт про порушення - ОПОРА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com