Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У ЄС пояснили, чому пішли на поступки Газпрому

1 листопада 2016 р., 16:14

У Єврокомісії, як і раніше, вважають, що український маршрут має першорядне значення для безпеки поставок газу.

Зміна правил використання трубопроводу Opal підвищить прозорість доступу до нього, а російський Газпром і раніше, за певних умов, міг використовувати до 100% його потужностей. Про це повідомили в представництві Євросоюзу в Україні, коментуючи рішення регуляторного органу щодо газопроводу в обхід України, пише Інтерфакс-Україна.

"Газпром повинен буде забезпечити доступ третіх сторін шляхом надання потужностей потоку. 50% потужностей Opal буде регулюватися. Це означає, що ці потужності повинні бути виділені прозоро і недискримінаційно із застосовуивнянм повного набору положень відповідно до законодавства ЄС", - пояснили в представництві.На думку Єврокомісії, це підвищить прозорість використання трубопроводу Opal і забезпечить переваги для ефективної роботи на ринку, зокрема, у контексті забезпечення реверсу в Україну і убезпечення поставок."Український маршрут продовжує мати першорядне значення для європейської безпеки поставок, а потужностей Nord Stream, які зараз не використовуються, далеко недостатньо, щоб замінити значні обсяги, які споживачі ЄС отримують через Україну", - йдеться в коментарі.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com