Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські бізнесмени та науковці представили можливості участі у проектах сфери високих технологій

25 листопада 2016 р., 11:00

Розповіли про все

Важливе.

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів семінару «Соціальні виклики та цифрові технології: можливості в рамках програми Горизонт 2020. Інноваційний хаб у сфері Інтернету речей».

Іван Кульчицький, Президент «Агенції європейських інновацій», координатор НКП РП «Горизонт 2020» для напряму Інформаційно-комунікаційні технології розповів: «Наша подія складається з двох частин – говоримо власне про Програму «Горизонт 2020», а також про наш консорціум «Інноваційний хаб у сфері Інтернету речей». У цьому контексті є змога знайти точки дотику і з науковцями УжНУ, і з місцевими закарпатськими виробничими базами, медициною, агросферою тощо. Презентуємо також найкращі приклади інноваційної діяльності».

І. Кульчицький наголосив, що метою семінару є донести до місцевої науково-технічної і бізнес-спільноти нові можливості, побудувати нові партнерства і вирішити у якому напрямі можна рухатися на майбутнє, як впроваджувати результати проекту на Закарпатті.

Юрій Володимир Блавт, представник компанії «CIVITTA Україна» розповів: «Ми поговоримо про Індустрію 4.0, які виклики і можливості вона несе для українських підприємств. Ми відповідаємо за техніко-економічне обґрунтування і бізнес-план для існування інноваційного хабу. Йдеться про зв'язок між наукою, бізнесом та інноваторами. В Україні існує потреба для такого каталізатора, над чим ми власне і будемо працювати».

Таїсія Симочко, координатор НКП за пріоритетними напрямами «Здоров’я, демографічні зміни та добробут» і «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка» додала: «Основна наша мета – донести до ширшої аудиторії особливості подання проектів у рамках програми «Горизонт 2020». Ця програма є цікавою не тільки для наукових чи науково-дослідних організацій. Насамперед це і потенційний інвестор для малого та середнього бізнесу, можливість для них отримати як фінансову вигоду від участі у проектах різного типу, так і вихід на європейські ринки, знайомство з новими технологіями, здобуття нових партнерів. Програма і надалі відкрита, надає чимало шансів і можливостей. Ми б хотіли дати інформаційний поштовх для того, щоб люди знали про цю програму та могли оцінити шанси власної участі у ній».

Представники Львівської політехніки також взяли участь у прес-конференції та висловили бажання знайти точки дотику, можливості підготовки спільних проектів із потенційними закарпатськими вченими. З їх боку є зацікавленість в розвитку співробітництва в галузях медицини, біотехнологіях, інтернету речей тощо.

Проректор УжНУ, професор Мирослава Лендьел зауважила: «На базі УжНУ існує НКП Програми «Горизонт 2020» - це заслуга науковців нашого університету, які плідно і результативно працюють у цьому напрямку вже кілька років, мають досвід, здобутки, проектні результати. До слова, команда фізиків нашого університету була залучена до одного з консорціумів, який отримав фінансування свого проекту в рамках РП ”Горизонт 2020”. Хочу подякувати науковцям за це. Вважаємо, що співпраця з бізнесом у сфері залучення інновацій є дуже перспективною. Така синергія є на часі, і основне – це комунікація науковців, бізнесу, а також органів влади».

Більше інформації про актуальні конкурси, умови участі та відкриті можливості можна в будь-який час отримати у Національному контактному пункті РП ”Горизонт 2020” при УжНУ, домовившись попередньо про зустріч за телефоном:0503729950 чи електронною адресою tayiss@gmail.com та на сайті НКП ncp-uzhnu.net.uaОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com