Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як закарпатські депутати сьогодні працювали (ФОТО)

7 грудня 2016 р., 14:41

7 грудня.

На сесії.

Сьогодні, 7 грудня, відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради VII скликання, яке провів голова облради Михайло Рівіс.

{g}

За традицією депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Сході країни воїнів, серед яких – і наші земляки. Так, 24 листопада ворожа куля снайпера забрала життя батька трьох дітей із Воловеччини Віталія Горбатюка. А 5 грудня війна на Донбасі обірвала життя мукачівця, якого добре знали деякі депутати обласної ради, контрактника Збройних Сил України- Михайла Покидченка.

- Світла пам’ять про справжніх патріотів, Героїв у наших серцях! Наші щирі співчуття рідним та близьким!, - зі сумом наголосив Михайло Рівіс та додав, що наближається Свято Миколая та новорічно-різдвяні свята. - Є пропозиція підтримати сім’ї тих воїнів-закарпатців, які загинули у зоні АТО, а також тих, котрі померли внаслідок отриманих травм під час виконання бойових завдань. Таких, на жаль у нас понад 80! Тож, звертаюсь до всіх депутатів обласної ради, голів районних рад, міських голів підтримати родини героїв. Це наш з вами обов’язок перед світлою їх пам’яттю. Споконвіку наш багатонаціональний закарпатський край завжди славився милосердям і добротою! Давайте підтримаємо цю ініціативу! - мовив очільник облради.

Та користуючись нагодою нагадав, що сьогодні в Україні відзначається професійне свято представників публічної влади – День місцевого самоврядування. Тож щиро привітав усіх депутатів і жителів області з цим святом. Адже завдяки злагодженій роботі представницької та виконавчої гілок влади нашої області, тісному співробітництву з територіальними громадами, вдається вирішувати чимало нагальних питань, ефективно реалізовувати перспективні плани і задуми. «Це закономірно, бо ж перед нами одне завдання – працювати на благо закарпатської громади у складі вільної демократичної України, - підкреслив головуючий, додавши: Тож нехай День місцевого самоврядування об'єднає нас у спільному прагненні зробити наші міста, села і всю Україну щасливими і багатими!»

Далі на цій оптимістичній ноті поінформував присутніх про основні події, які відбулися у між пленарний період. Так, тривала активна робота у напрямі розвитку міжнародного та транскордонного співробітництва, зміцнення дружніх партнерських зв’язків, розширення міжнародної торговельно-економічної співпраці. Активно велася робота з формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій в Закарпатську область.

Одним із найважливіших досягнень за цей період було представлення Закарпаття, як інвестиційно та туристично привабливого регіону. Загалом за звітний період здійснено низку заходів, спрямованих на активізацію та поглиблення міжнародної співпраці.

Загалом обласною радою постійно здійснюються багато інших заходів, спрямованих на вирішення актуальних питань життєзабезпечення регіону. Окремі з них й були сьогодні на порядку денному цього засідання.Відтак, депутати переглянути загальний перелік питань, включених до порядку денного п’ятої сесії, а вже потім – визначилися з тими, які були розглянуті на нинішньому пленарному засіданні сесії. Було також вирішено деякі питання прийняти пізніше – на наступному засіданні 5-ої сесії, яке планується провести 22 грудня, з огляду на необхідність прийняти обласний бюджет до 25 грудня поточного року.

Далі обласні обранці працювали оперативно і плідно. Головуючий оприлюднив низку депутатських запитів та виступив перед колегами із звітом свої роботи за рік. Звіт був насичений фактами, цифрами, аналізом, за якими щира праця та бажання очільника облради змінювати край та життя його людей на краще. Тож депутати проголосували за відповідний проект рішення значною більшістю голосів. Відповідно Михайло Рівіс подякував колегам за підтримку і позитивну оцінку його роботи та виконавчого апарату. Та пообіцяв і надалі сумлінно трудитися на благо закарпатського краю.

Успішно впоравшись з організаційними питаннями, депутати активно вносили зміни та доповнення до раніше прийнятих програм. Та ухвалювали рішення про нові програми у сфері економіки, підприємництва, транскордонного співробітництва, туризму, освіти, культури, соціального захисту та спорту.

Дуже уважно депутати підходили до кожного проекту рішення. У т.ч. й до внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 року , з якого інформувала Морозюк Ганна Степанівна – директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

До слова, в ході бурхливих обговорень цього питання профільними постійними комісіями та президією рекомендовано спростити механізм наданняматеріальної допомоги важкохворих краян. За рекомендацією Президіїдепартаменту соціального захисту населення ОДА доручено розробити на пленарне засідання 22 грудня – якісно новий порядок із врахуванням всіх необхідних нюансів, який буде діяти з 1 січня 2017 року та дозволить забезпечити оперативне та прозоре вирішення питання надання матеріальної допомоги тим, хто цього потребує. А тим часом депутати проголосували за тимчасовий порядок надання допомоги важкохворим та розширення переліку надання допомоги учасникам АТО, який діятиме до 31 грудня ц.р..

Не меншою була увага і до проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік. Як підкреслив головуючий, на засіданнях профільних комісій надійшли зауваження та пропозиції. Всі вони узагальнені і відображені в цьому документі. То ж вислухавши директора департаменту фінансів ОДА Петра Лазаря , депутати проголосували за цей документ.

Коли зайшлося про погодження кандидатури на посаду директора управління комунальним підприємством «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», то було внесено дві пропозиції. Перша - за подання голови фракції БПП «Солідарність» Москаля Г.Г. називалася кандидатура Данканича Михайла Васильовича. А за поданням голови громадської ради облдержадміністрації і фракції ВО «Батьківщина» - кандидатура Бережанського Миколи Миколайовича. Обидва кандидати презентували себе. У підсумку депутати віддали переваги першому та визначились із строком укладання з ним контракту на рік.

На завершення засідання ухвалено низку рішень про звернення до вищих ешелонів державної влади з актуальних питань щодо життєзабезпечення краю та його жителів.

Далі у фойє відбулося урочисте засідання, приурочене Дню місцевого самоврядування.

Прес-служба Закарпатської облрадиОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp