Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про хід виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки йтиметься на сесії облради

20 січня 2017 р., 15:02

Сьогодні

В інформації зазначається, що пріоритетними в діяльності освітньої галузі Закарпатської області є завдання, пов’язані із підвищенням якості і конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, прискоренням інтеграції України у міжнародний освітній простір. Відповідно до цього зусилля спрямовуються на роботу з обдарованою молоддю, інформатизацію та комп’ютеризацію загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення навчальних закладів сучасними комп’ютерними комплексами та інтерактивним мультимедійним обладнанням, меблями, упровадження інформаційних і комунікаційних технологій тощо. Реалізації цього сприяла Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки. У 2016 році для цього з обласного бюджету було затверджено 6000,0 тис. грн, профінансовано (касові видатки) у сумі - 5532,1 тис. грн.

Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію цієї Програми, з метою заохочення та матеріальної підтримки обдарованих учнів, піднесення престижу освіти області переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад (34 учням) виплачено стипендії, а вчителям, які їх навчали, – грошові премії на загальну суму 391,3 тис. грн. У тому числі аналогічні премії отримали 15 переможців ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Традиційно щороку в області відзначають випускників, які за результатами зовнішнього незалежного оцінювання отримали найвищу кількість балів з навчального предмета – 200. У 2016 році Закарпатська область отримала чотири таких сертифікати. З обласного бюджету на зазначений захід було спрямовано 34,3 тис. грн.

Для піднесення ролі й авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці та підвищення престижності вчительської професії у 2016 році відзначено кращих педагогів області з нагоди Дня працівників освіти і вручено 20 педагогічним працівникам обласну педагогічну премію імені Августина Волошина у розмірі п’ять тисяч гривень кожному за високі досягнення в галузі дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти.

У рамках реалізації соціально-культурного проекту „Схід і Захід – разом” та з метою налагодження ефективної координації і співпраці між органами влади з 5 до 15 січня 2016 року в області організовано ІІ зліт представників учнівського самоврядування Закарпатської та Луганської областей. Участь у ньому взяли 28 дітей із Луганської та 10 – із Закарпатської областей. На цю мету з обласного бюджету за рахунок коштів, передбачених на реалізацію названої Програми, було спрямовано 133,9 тис. грн. Також за кошти цієї Програми у 2016 році проведено фестиваль „Воскресни, писанко!” (76,3 тис. грн) та „Рекітське сузір’я” (12,0 тис. грн), обласне свято до Дня матері (21,9 тис. грн), обласний огляд-конкурс загонів юних інспекторів руху (5,5 тис. грн) та взято участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі (11,7 тис. грн), обласний конкурс „Захисники України: історія та сьогодення” (33,6 тис.грн), новорічно-різдвяні заходи та забезпечено різдвяними подарунками дітей окремих категорій під час їх проведення (18,0 тис.грн).

Профінансовано також видатки, пов’язані із проведенням обласних спортивно-масових заходів з дітьми. Зокрема, витрати, пов’язані із нагородженням переможців V Спортивних ігор школярів області 2016 року (8,4 тис. грн), із проведенням обласних та участю у Всеукраїнських фінальних змаганнях з футболу „Шкіряний м’яч” (40,2 тис. грн) та Чемпіонатом області з футболу серед дітей під егідою ДЮФЛ Закарпаття (20,9 тис. грн).

Водночас, за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки, за процедурою відкритих торгів, які проведено департаментом освіти і науки облдержадміністрації згідно із Законом України „Про державні закупівлі”, придбано 20 сучасних навчальних комп’ютерних комплексів. На цю мету було спрямовано 2488,5 тис. грн. Також придбано 160 комплектів шкільних меблів (по 15 парт в одному комплекті) на суму 2220,0 тис. грн для 160 навчальних закладів області. Це дасть можливість створити належні умови для навчання 4,8 тисячі учнів області. Варто зауважити, що у зв’язку з проведенням он-лайн аукціону в електронній системі закупівель PROZORRO за результатами названих проведених процедур було зекономлено бюджетних коштів у сумі 291,5 тис. гривень.

Разом з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування продовжено системну роботу щодо модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, приведення її у відповідність до реальних потреб населення. Зокрема, модернізація структури загальноосвітніх навчальних закладів області здійснюється в основному шляхом зменшення кількості шкіл з малою наповнюваністю учнів. Як наслідок, в області в 2015/2016 навчальному році кількість учнів у розрахунку на один денний загальноосвітній заклад становить 235 осіб проти 232 особи у 2014/2015 навчальному році.

За даними Головного управління статистики в Закарпатській області, цей показник є вищим за середньоукраїнський (235 учнів проти 219) та є найвищим у Західному регіоні.

У 2015/2016 навчальному році також збільшено охоплення дітей середньою освітою у денних загальноосвітніх навчальних закладах області (у розрахунку до чисельності постійного населення 6-17 років; відсотків). Так, за даними Головного управління статистики в Закарпатській області, показник охоплення дітей середньою освітою у денних загальноосвітніх навчальних закладах області за станом на 1 червня 2016 року становив 86,4 відс. Цей показник є вищим за середньоукраїнський (78,5 відс.) та є найвищим у Західному регіоні.

У 2016/2017 навчальному році функціонує 667 загальноосвітніх навчальних закладів.

Вагомим фактором надання якісних освітніх послуг дітям є переведення шкіл на навчання в одну зміну. У 2011/2012 навчальному році в області функціонував 81 навчальний заклад, де діти навчалися у дві зміни. Відповідно до планів оптимізації кількість таких закладів поступово зменшується, у 2013/2014 навчальному році їх було 57, у 2014 /2015 навчальному році – 53, 2015/2016 навчальному році – 49, а в цьому навчальному році – 43.

Продовжено роботу з розширення мережі дошкільних та позашкільних навчальних закладів і зміцнення їх навчально-матеріальної бази. Зокрема, у структурі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді розпочала функціонування Воловецька філія „Арніка”, розташована у селі Нижні Ворота Воловецького району, яку урочисто відкрили 21 грудня 2016 року голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль та голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс. Для потреб „Арніки” за кошти обласного бюджету було закуплено оргтехніку та меблі. Загальна вартість проведених робіт та придбаних матеріальних цінностей становить понад 5,5 млн гривень.

На сьогодні філія „Арніка” – це сучасний комплекс обласного позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напряму, на базі якого здійснюватиметься навчально-виховна та оздоровчо-відпочинкова діяльність, залучення учнівської молоді до поглибленого вивчення природничих дисциплін, оволодіння навичками дослідництва, проведення практичних природоохоронних робіт, написання пошукових робіт в системі Малої академії наук із біологічної, екологічної, природоохоронної тематики.

На базі „Арніки” створено умови для організації круглорічного оздоровлення чи відпочинку дітей. Упродовж однієї зміни у закладі може одночасно перебувати до 70 дітей, навчання яких буде організовано в одній із загальноосвітніх шкіл, розташованих у селі Нижні Ворота..

У 2017 роцi на реалізацію Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки рішенням сесії обласної ради затверджено видатки у сумі 7200, 0 тис. грн, з них 1200,0 тис. грн для проведення свят, конкурсів, змагань, фестивалів дітей та юнацтва, проведення та забезпечення участі дітей у спортивно-масових заходах; виплати стипендій переможцям і призерам учнівських олімпіад та премій вчителям тощо та 6000,0 тис. грн – для забезпечення навчальних закладів сучасними комп’ютерними комплексами та інтерактивним мультимедійним обладнанням, меблями .

Відповідно до плану роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2017 рік, затвердженого рішенням колегії від 15.12.2016, упродовж року проводитимуться основні організаційно-масові заходи серед учнівської молоді, забезпечуватиметься участь дітей у спортивно-масових заходах, здійснюватимуться виплати стипендій переможцям і призерам учнівських олімпіад тощо.

Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com