Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Запереділля отримало новий дитсадок у комплексі з ФАПом, поштовим відділенням та бібліотекою з інтернетом (ФОТО)

20 січня 2017 р., 17:02

Сучасний комплекс може стати прикладом того, як в Україні слід проводити реформи в сільській місцевості

У п’ятницю (20.01) в Запереділлі, що на Міжгірщині, урочисто відкрили об’єкт, який доводили до ладу кілька років, – комплекс, що включає дитячий садочок, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку й сучасну бібліотеку.
Будівля, в якій розташувався комплекс соціальних установ, не нова. До 1990-го тут був дитсадок, але в часи розпаду Радянського Союзу його закрили через відсутність фінансування. У 1998-му паводок пошкодив місцеву восьмирічну школу, тож її тимчасово переселили в приміщення колишнього дитсадка, оперативно добудувавши другий поверх. Однак через три роки велика вода «поґаздувала» й тут, тому в Запереділлі звели нову школу. А стару пошкоджену будівлю екс-садка вирішили відновити і влаштувати тут цілий комплекс закладів, які б надавали соціальні послуги селянам.
Роботи тривали досить довго. Кошторисна вартість об’єкта становила 3 млн 900 тис. грн, а фінансування здійснювалося з державного, обласного, районного та селищного бюджетів. Але нарешті реконструкція завершилася.

 

Особливо радіють у селі новому садочку на 2 групи, який може прийняти 50 діток, тому тепер батькам не доведеться возити дошкільнят у Міжгір’я. Оскільки в Запереділлі щороку народжується до 25 малят, дитсадок точно не пустуватиме.
– Високогірне село отримало сучасний соціальний комплекс, обладнаний за останнім словом техніки, – зазначив Геннадій Москаль, котрий разом із головою районної ради Василем Щуром та селищним головою Міжгір’я Віталієм Цімботою побував на урочистому відкритті. – По периметру будівлі встановлені відеокамери, виховний процес діток також фіксуватиметься на відео, як це робиться в усій Європі. Кожна установа має окремий вхід, і обладнана новими меблями, технікою, комп’ютерами з підключеним інтернетом тощо. Усе це обігрівається одною котельнею. Подібного комплексу немає в жодному населеному пункті Закарпаття, а, можливо, й по всій Україні, тому цей сучасний об’єкт може стати прикладом того, як проводити реформи, особливо в сільській місцевості.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp