Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Порошенко для лобіювання в США використовує громадську організацію

7 лютого 2017 р., 19:17

Адміністрація Петра Порошенка для співпраці із лобістами в США використовує громадську організацію з ознаками фіктивності, уникаючи таким чином публічності.

Про це йдеться у статті Тетяни Козирєвої на "Українській правді" Битва за Вашингтон. Лобі президента. Частина 1.

Як ідеться у статті, Адміністрація президента України уникаючи публічності оплатила незалежне дослідження українського оборонного комплексу через фактично фіктивну американську фірму Ukraine Investment Alliаnce. Насправді, як з’ясувала УП, за фірмою стоїть потужна лобістська компанії США BGR Group.

Утворена восени 2014 року у штаті Делавер, громадська організація Ukraine Investment Alliаnce вже за кілька місяців після заснування лобістами BGR отримала $2 мільйони надходжень. Із них $1,3 мільйони ГО витратила на послуги неприбуткової організації RAND, що спеціалізується на дослідженнях та аналізі, пов’язаних із оборонним комплексом.

Співрозмовник RAND розповідає що їхнім юристам довелося відкласти дороговартісний контракт на півроку "через спроби друзів президента (Петра Порошенка – УП) оплатити контракт із офшорних рахунків".

Проблему "сірих" коштів вирішила Ukraine Investment Alliance, створена працівниками лобістської компанії BGR.

Переговорами із RAND в Україні, за словами співрозмовників у компанії, керували представники Адміністрації президента України, зокрема Дмитро Шимків.

Після особистої зустрічі авторів звіту із Петром Порошенком, у документі з’явилися нові розділи, зокрема про кібербезпеку, розвідку та оборонно-технічну співпрацю із іноземними партнерами.

Щоправда, у звіті йдеться не лише про привабливість українського оборонного комплексу, але й про корупцію та монополію "Укроборонпрому". Як відомо цей державний концерн очолює Роман Романов, колишній менеджер корпорації "Богдан".

Дмитро Шимків, представник Національної ради реформ, ключовий учасник домовленостей із RAND підтверджує факт співпраці з RAND за ініціативи президента Порошенка та те, що для проведення цього дослідження було спеціально створено фундацію Ukraine Investment Alliance.

"Фундація була створена за сприяння та урядових та неурядових організації, включаючи BGR. Це класичний підхід для залучення коштів із приватного сектору для фінансування тих, чи інших досліджень в США", – розповів Шимків.

Щоправда, заступник голови Адміністрації президента не став розкривати джерела фінансування послуг лобістів та консультантів RAND.

Аби з’ясувати хто в Україні і з якою метою користується послугами американських лобістів, "Українська Правда" публікує серію матеріалів "Битва за Вашингтон".

"Лобі Дмитра Фірташа" – про спроби віденського в’язня "пом’якшити" відповідальність перед законом у США, де його звинувачують у рекетирській діяльності та відмиванні коштів.

"Лобі Віктора Пінчука" демонструє представництво олігарха в близькому оточенні родини Клінтон.

"Офшорне лобі Юлії Тимошенко" розкриває схеми фінансування інтересів "Батьківщини" із офшорної компанії, оформленої на підставну особу із іменем Юлія Білоусова.

"Лобі Яценюка-Яресько" ілюструє як на замовлення уряду України одна із найвпливовіших піар-компаній у США просувала в медіа тему реструктуризації зовнішнього боргу України.

Українська правда


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com