Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські екологи закликають берегти першоцвіти

1 березня 2017 р., 11:41

Не нищити

Задля збереження ранньоквітучих рослин, зокрема занесених до природоохоронних списків, Держекоінспекція області посилює боротьбу зі збором та торгівлею рідкісними рослинами.
На Закарпатті з числа червонокнижних видів зростають, зокрема, шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний. Ранній термін їх цвітіння призводить до того, що збувають ці рослини далеко за межами їх ареалу зростання, а обсяги торгівлі часом набувають злочинного характеру.
Спеціалісти Держекоінспекції спільно з представниками Національної поліції, лісової охорони та громадськими інспекторами з охорони довкілля до 25 травня проводитимуть рейдові перевірки в місцях збору та збуту рослин, шляхах транспортування та в пунктах пропуску через державний кордон.
Державна екологічна інспекція попереджає: занесені до Червоної книги України першоцвіти перебувають під захистом закону. Порушення середовища зростання, а також їх знищення тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів (340 - 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого та на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів (510 - 850 грн.). Придбання, збут чи розповсюдження таких рослин карається накладенням штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.). Ці дії на територіях природно-заповідного фонду караються штрафом від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3655 грн.).
Крім того, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра підсніжника звичайного, білоцвіта весняного та шафрана Гейфеля становить 62 гривень, білоцвіта літнього – 49 гривень, сон Шерфеля– 37 гривень.
Державна екологічна інспекція звертається до всіх краян з проханням бережно ставитись до природи і краси Закарпаття, не зривати червонокнижні рослини та не завдавати шкоди ареалу їх зростання.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com