Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Серцеві проблеми порушили в Ужгороді (ФОТО)

29 березня 2017 р., 13:28

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) залишаються головною причиною госпіталізації, інвалідизації та смертності населення як в Україні , так і в усьому світі.

Дві третини населення області хворіють на ССЗ, відтак і дві третини всіх смертей стається саме через цю патологію. Одним з найбільших чинників ризику ССЗ є підвищений артеріальний тиск. Як зазначив головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Роман Соскида, на артеріальну гіпертензію в області хворий кожен третій дорослий закарпатець (309 911 осіб). Зверталась увага на те, що за останній рік зросла захворюваність на ішемічну хворобу серця, однак зменшилась кількість інфарктів до 1069 випадків (у 2015р. – 1077). Показовим є те, що 325 пацієнтам, які захворіли на гострий інфаркт міокарду проведено ургентне стентування коронарної артерії.

Відзначалось, що протягом 2016 року в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері проведено 2 716 ангіографічних досліджень; 122 оперативних втручань, з приводу імплантації штучних водіїв ритму та 96 оперативних втручань на відкритому серці.

Окрім підбиття підсумків роботи за минулий рік фахівці вирішували і проблемні питання. Серед яких: оптимізація логістики та співпраця з екстреною допомогою і стаціонарами області. Адже при інфаркті міокарду час доставки пацієнта до медзакладу є вирішальним при наданні допомоги. І часто цей дорогоцінний час втрачається через причини, які не залежать від медиків. Старий автотранспорт, розбиті шляхи та пізнє звернення пацієнтів по меддопомогу ускладнюють, а подеколи зводять нанівець всі зусилля лікарів… Фахівці акцентували увагу на необхідності проведення освітньо-профілактичної роботи серед населення та роз’ясненні основних ознак інфаркту.

Наразі в Закарпатті тільки в обласному кардіологічному диспансері проводять стентування (малоінвазивна процедура, яка зупиняє розвиток інфаркту та запобігає його руйнівним наслідкам). Але вже у вересні, з відкриттям сателітного відділення ЗОККД в м. Хуст, медична допомога хворим з інфарктом міокарду та іншими гострими серцевими станами буде надаватися на якісно вищому, європейському рівні. Відомо що при гострому коронарному синдромі потрібно встигнути доставити хворого до медзакладу у т.зв. «терапевтичне вікно» - за 2-3 години. Якщо за цей час хворого доставити до лабораторії – його можна врятувати від інфаркту В Ужгороді таку допомогу вже успішно надають, але ж із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта до обласного центру – проблемно. Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них.

Довідково:

Відкриття відділення в Хусті відбудеться в рамках реалізації проекту Світового Банку «Покращення охорони здоров’я на службі у людей». З метою покращення медицини області кошти в загальній сумі понад 7,2 млн доларів будуть інвестовані в придбання обладнання, проведення семінарів та тренінгів.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp