Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У центрі Ужгорода виявили полозів (Фотофакт)

2 травня 2017 р., 18:05

А саме поблизу ріки

В Ужгороді з потеплінням на набережну виповзають полози. Вони безпечні і занесені в Червону книгу.

У соцмережах ужгородці викладають фото "змій" і пишуть "страшилки" про них.

Насправді, з біля річки Уж дійсно є багато плазунів, але це безпечні полози, або вужі. Вони не несуть загрози людям.

Про полозів пишуть так: "Мешкає в лісах Південної і Західної Європи. В Україні зустрічається в Карпатах і подекуди в південно-західних регіонах. Добре лазить по деревах. Живиться дрібними гризунами, нерідко грабує пташині гнізда, поїдаючи пташенят і кладки яєць.

В античні часи вважалася священною змією стародавніх греків і римлян. Свою назву вона одержала від імені грецького бога лікарського мистецтва Ескулапа (лат. форма імені Асклепія). Її тримали у храмах. У зв'язку з цим припускається, що до багатьох країн Західної Європи цю змію завезли в епоху римської колонізації. Найбільш північні осередки існування ескулапової змії розташовуються поблизу римських античних руїн. У наш час вона у вигляді змії, що обвиває чашу, залишається емблемою медицини. Нині цього красивого полоза строго оберігають в усіх європейських країнах. Занесена до Червоної книги України".

Природоохоронці закликають ужгородців не робити зайву паніку і не вбивати полозів та вужів.

Сьогодні на Київській набережній поблизу драмтеатру журналісти видання prozak.info сфотографували такого красеня-полоза.

{g} 
prozak.info

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com