Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді відбудеться концерт угорської класичної музики

3 травня 2017 р., 11:20

У філармонії

5 травня в залі Закарпатської обласної філармонії відбудеться концерт за творчістю двох геніїв класичної музики XX століття – Бели Бартока та Золтана Кодая.

Торік світ відзначав 135-ліття від дня народження Бели Бартока, з нагоди чого Урядом Угорщини 2016-ий був оголошений роком видатного композитора. А цьогоріч збуваються 135-ліття від дня народження і 50-річчя від дня смерті знаного композитора, музикознавця та педагога Золтана Кодая.

Вшанувати згадані річниці та вкотре представити поціновувачам шедеври великих композиторів і покликаний концерт за участі академічного камерного хору "Cantus", камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії, а також солістів Золтана Алмаші (віолончель), Дмитра Бондаренка (скрипка), Йожефа Ерміня (фортепіано) та Маріанни Лаби (сопрано).

Творчість Бели Бартока надзвичайно різноманітна: композитор, піаніст, фольклорист, зберігач народної музики Центральної Європи, викладач Будапештської музичної академії ім.Ф.Ліста. Так само багата творчість Золтана Кодая: його оркестрові й камерні твори є скарбами музичного мистецтва, а обробки народних пісень – родзинками хорового мистецтва.

Примітно, що Бела Барток та Золтан Кодай були не тільки творчими партнерами, але й добрими друзями. В історії мистецтва такі творчі тандеми є доволі рідкісними. Власне, тому і концерт названо "Паралелі".

Початок о 18.30.

Концерт організовує Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді за підтримки управління культури Закарпатської облдержадміністрації.
Управління культури Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com