Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про реорганізацію психоневрологічного диспансерного відділення

7 травня 2017 р., 09:55

В Ужгороді

Аби ще раз поінформувати про ситуацію з планами щодо реорганізації психоневрологічного диспансерного відділення в Ужгороді, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак взяв участь у прес-конференції, присвячену цій темі.

Насамперед свою позицію виклав запрошений серед інших «спікерів» директор департаменту охорони здоров’я закарпатської обладміністрації Володимир Маркович. За його словами, подібні питання цілком у компетенції міської влади, але у зв’язку з тим, що воно набуло громадського розголосу, обласний департамент долучиться до напрацювання пропозицій як діяти. Загалом же позиція департаменту і голови обласної адміністрації Геннадія Москаля: жоден заклад, жодна ставка медика не повинні бути ліквідовані, якщо це призведе до погіршення надання медичних послуг населенню.

Заступник міського голови Олександр Білак підкреслив, що питання реалізації загальнодержавної реформи охорони здоров’я ще з минулого року широко обговорюються в Ужгороді. Торік вимогу оптимізації, суттєвого скорочення ліжко-фонду в місті не виконали, оскільки була думка, що це призведе для ужгородців до погіршення можливостей лікуватися. Що ж до реорганізації психоневрологічного диспансерного відділення, то було напрацьовано лише проект рішення виконавчого комітету, проте він навіть не входив наразі до порядку денного жодного із засідань, його, як і проекти всіх рішень виконкому, сесій, розмістили на сайті Ужгородської міської ради саме для ознайомлення, обговорення, отримання пропозицій і зауважень. Вчора проект зняли з сайту, оскільки було прийнято рішення додатково вивчити ситуацію. До цього залучать також обласний департамент охорони здоров’я, головного психіатра Закарпаття Тетяну Алмаші, фахівців інших закладів і структур.

Головний психіатр області, головний лікар обласної психіатричної лікарні (м. Берегово) Тетяна Алмашій додала, що їй імпонує виважена, обґрунтована позиція міської влади Ужгорода додатково вивчити питання і приймати рішення після фахового обговорення. Також вона відзначила, що в Ужгороді пацієнти психоневрологічного профілю навіть частково забезпечуються безоплатно ліками, чого немає в багатьох інших містах Закарпаття. Деяких вкладень коштів потребує в Ужгороді лише поліпшення умов у приміщеннях, де займаються хворими.

Головний лікар обласного наркологічного диспансеру Василь Кручаниця додав, що на базі їхнього медзакладу діє стаціонарне психіатричне відділення, де надається допомога також і мешканцям Ужгорода, а зараз планується розширити амбулаторне психіатричне лікування. Це тільки збільшиться можливості і вибір для всіх, хто потребує такої допомоги.

«Реформа всієї системи охорони здоров’я держави вимагає від нас реорганізації та оптимізації і міські лікувальні заклади цього потребують, але всі ці проекти будуть запроваджені тільки після детального обговорення та вивчення», – підсумував заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

Прес-служба Ужгородської міської ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp