Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про орендування нежитлового приміщення

17 травня 2017 р., 17:11

Нотаріусом у фізичної особи

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють, хто зобов’язаний нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб та військовий збір та яка звітність і ким подається до контролюючого органу, якщо між фізичною особою та самозайнятою особою-нотаріусом укладено договір оренди нежитлового приміщення.

Правовий порядок відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлюються Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду) встановлено статтею 170 Кодексу.

Відповідно до підпункту 170.1.2 пункту 170.1.2 статті 170 Кодексу податковим агентом фізичної особи-орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар, тобто само зайнята особа – нотаріус.

Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб та військового збору є самозайнята особа, яка незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу (підпункт 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Кодексу та підпункти 1.2 та 1.5 пункту 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Отже, доходи від надання в оренду об’єктів нерухомості оподатковуються податковим агентом – нотаріусом під час їх нарахування (виплати) податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5% бази оподаткування.

Доходи, нараховані на користь платника податку, відображаються податковим агентом – нотаріусом у податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, сум утриманого з них податку та збору за формою № 1 ДФ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, , нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку.
ДФС у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com