Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатських онкохворих краще забезпечують ліками

23 травня 2017 р., 11:52

Завдяки реалізації заходів обласної програми

Про це йдеться в проекті рішення «Про результати виконання Обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року», який вноситься на розгляд депутатів облради.

Відповідальний виконавець програми - управління охорони здоров'я облдержадміністрації у пояснювальній записці зазначає, що найважливіші завдання виконані у звітному періоді. Забезпечені заходи поінформованості населення про ризики виникнення онкологічних захворювань; продовжено удосконалення реєстрації хворих на рак, досягнуті стабільні показники морфологічної верифікації злоякісних новоутворень та лікування хворих, стабілізація показників летальності хворих на протязі року з часу встановлення діагнозу, збільшення кількості пацієнтів, яки перебувають на обліку, часткове забезпечення пацієнтів медичними препаратами та засобами догляду, забезпечені медичними засобами профілактичні обстеження жінок з метою раннього виявлення раку молочної залози та шийки матки.

Фінансування заходів Програми здійснювалося відповідно до законодавства України, за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, а також коштів благодійних організацій та інших джерел не заборонених законодавством. Обсяг фінансування цієї Програми з державного, обласного та місцевих бюджетів визначається щороку виходячи з конкретних завдань та наявних коштів з урахуванням можливих доходів таких бюджетів.

Всього на Програму у 2016 році передбачалося, у т.ч. з обласного бюджету -4437,1тис.грн. Фактично профінансовано торік з місцевого бюджету - 1910,0 тис.грн.

Основними результативними показниками, які свідчать про ефективність виконання програми є показники своєчасної діагностики, летальності на протязі року з часу встановлення діагнозу, охоплення лікуванням, зростання контингенту хворих, що перебувають на обліку. За час виконання програми в області відмічено стабілізацію показників. Враховуючи , що заходи Державної програми профінансовані лише на 25%, виконання заходів обласної програми дозволило покращити забезпечення онкохворих медикаментами, медичними засобами.

Контрольний показник Програми боротьби з онкологічними захворюваннями до 2016 року становить на 2016 рік – 55%. Основні причини несвоєчасної діагностики: 52,8% несвоєчасне звернення населення за медичною допомогою, відсутність організованих контингентів населення для профілактичних оглядів та скритий перебіг захворювання – 39%.
Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com