Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді обговорили розроблення концепції розвитку мікрорайону "Мала Прага"

24 червня 2017 р., 18:51

Сюди належать 5 вулиць обласного центру Закарпаття – Сільвая, Фогорашія, Лодія, Мала, Маркуша

Ужгородка Наталія Кириленко, яка проживає в цій частині міста, прийшла на зустріч, аби розповісти про проблеми мікрорайону.

«Мала Прага» – це перший район, який збудували чехи в Ужгороді. На вулицях цієї частини міста стоять дерев'яні будинки, яким скоро виповниться 100 років, а тому, зрозуміло, більшість із них потребують реставрації. Також є кутові кам'яні будівлі, особливість яких у тому, що вони є симетричними. Пані Наталія запевняє, що це може бути відмінною туристичною "родзинкою" Ужгорода, якщо зберегти ці історичні пам'ятки і повернути їм вигляд 1920-х років. Адже зараз багато будинків обштукатурили, навколо деяких звели високі паркани, частина – в занедбаному стані. Також ужгородці прагнуть, аби дороги в цьому мікрорайоні проклали кам'яною бруківкою, як і в часи старочеської забудови. Крім того, жителі мікрайону нарікають на постійні підтоплення в період дощів.

Як зауважили на обговоренні, сюди часто приїжджають чехи – внуки тих, хто тут проживав. Нинішні ж мешканці мікрорайону взяли участь в громадському бюджеті і виграли проект – відновлення найбільшої вулиці мікрорайону Сільвая. У майбутньому ужгородці хочуть повернути і старі назви вулиць мікрорайону.

До обговорення також долучилися гості зі Львова – представники однієї із європейських фірм, які запропонували будівельні фарби та декоративні матеріали для відновлення історичної частини міста. Вони поділилися великим досвідом реставрації автентичних будинків у місті Лева та в інших містах України. В Ужгороді, зокрема, їх представники вже відновлювали будівлю музичного училища на вулиці Волошина. Львів'яни запропонували понад 300 будівельних матеріалів та експериментально продемонстрували якість продукції.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp