Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

ФМ-хвилі Закарпаття залучать до цивільного захисту

25 червня 2017 р., 17:41

Нове обладнання для перехоплення сигналу радіостанцій на ФМ-хвилі задля оповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій закуплять цьогоріч на Закарпатті.

Це дозволить швидко сповіщати про небезпеку широку аудиторію. Про це під час брифінгу повідомив начальник управління цивільного захисту Закарпатської ОДА Віктор Буришин. За його словами, засоби оповіщення населення здебільшого розташовані в містах, донести сигнал про небезпеку в селах проблема, яку вирішить встановлення новітньої апаратури. Загалом оновлювати систему цивільного захисту населення в області розпочали у 2015-му. Тоді стартувала робота із приведення найпростіших укриттів та споруд у готовність та формування їх загального переліку. Сьогодні до фонду захисних споруд цивільного захисту області включено понад півтисячі об’єктів, загалом укриттів визначено майже десять тисяч (здебільшого найпростіші), які здатні вмістити майже 500 тисяч людей. Водночас у районах та містах області продовжується робота з відновлення фонду захисних споруд цивільного захисту та їх інвентаризації. Віктор Буришин відзначив, що дуже важко проводити класифікацію укриттів. Чому? Виявляється, чимало осіб через недосконале законодавство просто приватизували ці об’єкти, зробивши з них склади, паби та клуби. «Ми провели технічну інвентаризацію 337 захисних споруд цивільного захисту як об’єктів нерухомого майна. З них – 80 сховищ та 257 ПРУ, – каже. 

– Також проінвентаризовано 92 захисні споруди державної форми власності, 142 – комунальної, 103 – приватної. Впродовж минулого та поточного років на Закарпатті зменшено загальну кількість неготових захисних споруд на понад 44 відсотки. 228 об’єктів із категорії «не готові» перейшли в «обмежено готові». Щодо евакуації, посадовець наголосив: у краї створено майже дев’ять сотень евакуаційних органів – пункти прийому, розміщення тощо. Для евакуації людей передбачена майже тисяча транспортних засобів. Наразі в області триває і накопичення регіонального матеріального резерву. «За останні 25 років в області кошти на ці цілі не виділялися. Перші «живі» гроші надійшли лише в 2015-му, тоді за півтора мільйона гривень був закладений матеріально-технічний резерв, із якого вже двічі здійснювалася видача постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій», – повідомив начальник управління цивільного захисту. Цьогоріч у обласному бюджеті на матеріальний резерв передбачено два мільйони гривень. Накопичення резерву триває і в районах та містах краю. Загалом, за словами Віктора Буришина, за п’ять місяців цього року в області зафіксовано стільки ж надзвичайних ситуацій. Серед них – високий рівень води, гострий гастроентероколіт у 13 дітей на Хустщині та припинення газопостачання у 7 населених пунктах на Берегівщині. Насамкінець посадовець звернувся до медійників із проханням закликати батьків не залишати своїх дітей без догляду. Особливо на відпочинку. «В області ще толком не розпочався купальний сезон, а в річках уже втопилося 8 дітей!» – відзначив. 

Маріанна ШУТКО, газета "Новини Закарпаття"

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp