Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

День Дунаю на закарпатті презентував селфі-відео про Тису

7 липня 2017 р., 08:21

Та інші цікавинки

На Закарпатті 11-й раз поспіль відсвяткували День Дунаю в басейні Тиси. Цього разу поруч з традиційною програмою було чимало цікавих новинок, конкурсних номінацій і призів, зокрема, й за зібране з берегів річки сміття.

Так, наприклад, Петро Ковач (9 років) з Тячева отримав свій Аква Оскар за перемогу в конкурсі коротких відео про збереження довкілля річкового басейну Тиси. Ще один акваоскар під час свята урочисто передали Гаврісу Арделяну, заступнику керівника Марамурешського повіту (Румунія).

Кінопоказ найкращих молодіжних селфі-відео «Моє життя і Тиса» став феєричною частиною Дня Дунаю 2017 в Україні. На святі були переглянуті відео всіх учасників конкурсу, номінованих на водний «Аква-Оскар». Для жюрі визначення переможців було тривалим та дискусійним, адже всі роботи були по-своєму геніальними. Та все ж було обрано 6 призових робіт (2 категорії учасників), які отримали аква-статуетки та цінні призи від спонсорів.

Цьогорічне свято Дня Дунаю відзначилося і цікавим дійством - квестом для юних учасників свята «Мандрівка Тисою та Дунаєм до Чорного моря». Всім зареєстрованим командам були запропоновані різні за типом та складністю тематичні завдання, за правильне виконання яких діти отримували частину карти басейну Дунаю. Квест став справді розважальним і пізнавальним для всіх учасників та кураторів. Організатори вдячні за фахову підтримку БУВР Тиси, науковцям з Києва та Ужгорода. Всі учасники квесту по завершенню були заохочені смачним морозивом та сувенірами.

Також у Тячеві у ході свята намалювали перший мурал.

Вже традицією стало проведення в рамках святкування Дня Дунаю конкурсу "Пластикові скарби". І цьогоріч не стало виключенням - команди різних шкіл Тячева та Тячівського району завзято взялися збирати пластикові пляшки ще задовго до свята. Експертами було здійснено контрольне зважування зібраних "пластикових скарбів" та визначено переможця. Всього 7 шкільних команд зібрали 702 кг пластику. Переможцем стала команда Руськополівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка зібрала 233 кг! За свої старання ця команда отримала подарунок від спонсорів Компанії Кока-кола Беверіджиз Україна - мультимедійний проектор. Всі команди-учасники були нагороджені грамотами та смачною продукцією Компанії Кока-кола Беверіджиз Україна.«Дунай зазнав серйозного забруднення під час індустріалізації минулого століття і став основним джерелом забруднення Чорного моря, тому й було створено Міжнародну комісію із захисту Дунаю, яка розробляє спільний план заходів для усіх країн басейну Дунаю. Впродовж останніх 6 років є відчутне покращення якості води за поживними речовинами, вмістом важких металів тощо. А День Дунаю – це насамперед не тільки пісній й танці, а просвітницька робота з молоддю, збір сміття, протидія засміченню річок», - сказав національний експерт Міжнародної комісії з захисту р. Дунай Олексій Ярошевич.Андрій Бублик, директор зі зв’язків з громадськістю компанії «Кока-кола Беверіджиз Україна» додав: «Ми щороку підтримуємо свято Дня Дунаю, що триває у кожній країні дунайського басейну. Для України це надзвичайно важлива акція, крім освітньої складової ми підтримую ще низку проектів, зокрема, збору сміття з берегів річки. Крім того, Тячів став вже 6 населеним пунктом на Закарпатті, для громади якого компанія безкоштовно надала контейнер для роздільного збору сміття».День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, який відзначається щорічно в кінці червня в 14 країнах басейну річки під егідою Міжнародної комісії з захисту р. Дунай www.icpdr.org День Дунаю в Україні традиційно святкують в басейні річки Тиси, найбільшої притоки Дунаю www.danubeday.org Міжнародна комісія з захисту р. Дунай (ICPDR)

Співоргнаізаторами свята у Тячеві стали Міністерство екології та природних ресурсів України, компанія Кока-кола Беверіджиз Україна, Тячівська об’єднана громада, Закарпатська філія ПАТ НСТУ Тиса-1, Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, Україна, Державне агентство водних ресурсів України, Проект ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», Група енергетичних компаній "Rener", Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com