Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Майже 88 тисяч краян скористалися «Доступними ліками»

14 серпня 2017 р., 12:25

Урядова програма «Доступні ліки», про яку ми вже розповідали, стартувала в Україні з 1 квітня 2017-го.

Для Закарпаття на її реалізацію передбачено 16 млн 153,1 тис. грн, на 1 серпня область уже отримала 7 млн 179,2 тис грн. Днями в Ужгороді пройшла нарада під головуванням директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимира Марковича, на якій медики з усіх районів обговорювали підсумки роботи програми.

Серед питань, які звучали найчастіше, – відсутність повного асортименту ліків у в аптеках. Так, начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Ольга Чемет зауважила: на деякі виник дефіцит по всій країні. До прикладу, хворі, яким виписували базисні щоденні препарати для лікування бронхіальної астми, не знаходили їх. Також виникла проблема із засобами, що знижують рівень холестерину. У МОЗ це пов’язують із неготовністю постачальників до різкого збільшення реалізації медикаментв. Адже попит на деякі з них зріс у десятки разів! Ліки стали доступні хворим, які раніше не могли собі дозволити придбати їх за повну вартість. Та попри це, кошти на програму стовідсотково використовують у Міжгірському, Перечинському, Великоберезнянському, Воловецькому районах та місті Чоп. Там, дійсно, ця програма дуже добре реалізується, виконуючи свою соціальну функцію. Водночас Мукачево використало лише 22,% виділених грошей, Берегівський район – 48%, Виноградівський – 48,9% та Тячівський – 50,7%. Хоча від мешканців цих районів надходять скарги як до департаменту охорони здоров’я, так і на гарячі урядові лінії, що вузькі спеціалісти з поліклінічних закладів РЛ та ЦРЛ не виписують рецепти з відшкодуванням.
Ольга Чемет звернула увагу колег на те, що рецепти на медикаменти, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, можуть виписувати лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров’я місцевих адміністрацій.

Загалом на Закарпатті наразі до програми долучилися 239 аптечних закладів і 87 547 краян уже скористалися можливістю отримати необхідні їм препарати за зниженими цінами, а деякі – й безкоштовно. Отоварено 118 491 рецепт, середня вартість одного – близько 40 гривень.

Нагадаємо, що з 1 серпня реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», розширено до 199 препаратів. Причому 32 з них хворі можуть отримати абсолютно безкоштовно. Тому обласний Центр здоров’я вчергове закликає краян скористатися можливістю, що надана державною, – вчасно лікувати свої недуги.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com