Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

40 тисяч закарпатців монетизують частину сум невикористаних субсидій

6 вересня 2017 р., 14:02

Цьогоріч

На Закарпатті 134 тисячі домогосподарств отримують житлові субсидії. З початку цього року допомогу на оплату житлово-комунальних послуг призначили 120 тисячам закарпатських родин на суму понад 800 мільйонів гривень. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Омелянюк.

Загальна сума невикористаних цьогоріч закарпатцями субсидій (за даними організацій-надавачів послуг) складає 123 мільйона гривень, з яких 118 мільйонів – субсидії на газопостачання. Ці кошти повертаються до державного бюджету. Частина невикористаних субсидій залишилася на рахунках у 40 тисяч закарпатців на загальну суму майже 25 мільйонів гривень. Ці кошти монетизують, тобто гроші переведуть на особисті рахунки громадян. Середній розмір монетизованої суми до виплати одержувачу субсидії за електропостачання становить 135 гривень, за газопостачання – 548 гривень. Як запевнила Н. Омелянюк, всіх закарпатців, які мають право на отримання зекомлених коштів, повідомлено.

Цьогоріч Уряд вдосконалив процес надання житлових субсидій населенню. Зокрема, зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів. Також надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна. Врегулювали питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію. Крім того, встановлено, що субсидія не призначатиметься лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, який нині становить 340 гривень. Переглянули й соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб, врегулювали питання проведення розрахунку невикористаних сум субсидій ОСББ.

Фахівці органів соцзахисту населення по області забезпечують призначення субсидій на наступний термін сім’ям, у яких він завершився, за новим порядком автоматично - без звернення заявників.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com