Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Гості зі Словаччини виспуплять на органному фестивалі в Ужгороді

15 вересня 2017 р., 12:00

17 вересня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться другий концерт у рамках 9-го Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч.

Перед ужгородцями та гостями міста виступлять вихованці Вищої школи виконавських мистецтв (м.Братислава) Ян Булла та Томаш Сівчак. Перший зіграє знамениту Токату і фугу ре мінор Й.С.Баха, Сонату №2 до мінор Ф.Мендельсона-Бартольді та Adlibitky сучасного словацького композитора Юрая Тандлера. Його колега представить ужгородському слухачеві відомі твори Д.Букстехуде, С.Франка, Ф.Ліста та ще одного сучасного словацького композитора П.Мартінчека ван Гроба. Початок концерту о 17.00. Ведуча – Катерина Керечанин.

Коротко про гостей фестивалю. Обидва є вихованцями відомого органіста Імріха Сабова. Ян Булла (1986 р.н.) родом із Банської Бистриці. В сім років сів за фортепіано, потім захопився грою на органі. Закінчив консерваторію у Банській Бистриці по класу композиції та Вищу школу виконавських мистецтв (VŠMU) у Братиславі по класу органу, а також вивчав диригування в Братиславській консерваторії. Концертує, бере участь у різних фестивалях, здійснює записи для Словацького радіо. Працює концертмейстером Словацької народної художньої групи (SĽUK) та акомпаніатором на кафедрі танцю Вищої школи виконавських мистецтв у Братиславі.

Томаш Сівчак (1993 р.н.) здобув початкову музичну освіту у рідному селі Закаменне. Наразі є студентом Вищої школи виконавських мистецтв (м.Братислава) по класу органу. Навчався інтерпретації та імпровізації у багатьох відомих виконавців Словаччини та світу, брав участь у фестивалях молодих словацьких органістів. Активно концертує, а задля розширення свого творчого діапазону співає у відомому в країні колективі – Словацькому вчительському хорі.


Підготувала Таїсія Грись

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp