Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Життя після жаху: Історія подружжя, дитину якого врятували ужгородські лікарі (ФОТО)

7 жовтня 2017 р., 15:05

Історія про невдалі пологи у ванній сколихнула нещодавно весь край.

На щастя, все обійшлося.

Новина про це викликала неабиякий резонанс, адже подружжя зі Львова Дмитро та Оксана Гладун через халатність домашньої акушерки могли втратити дитину.

З тих пір пройшов майже місяць. Сім’я Гладунів виховує здорове немовля, а ту ніч в Ужгороді намагається забути, як страшний сон.

900 доларів за пологи вдома

Дмитро Гладун розповідає, що вони з дружиною домовилися з домашньою акушеркою Анною Ясіною про приймання домашніх пологів в Ужгороді, бо на той момент вона мала бути там і приймати інші роди вдома.

"Вона переконала, що проведе допологові вправи, готує і приймає домашні пологи у нас в Ужгороді, а якщо якась непередбачувана ситуація, то буде доулою в роддомі. Також ми домовились, що після домашніх пологів Аня патронує 3 дні, а на 4 день йде з нами отримувати медичне свідоцтво про народження", - розповідає чоловік.

За словами Дмитра, вартість домашніх пологів склала 800 доларів (підготовка + пологи). Плюс 100 доларів, при бажанні - на капсуляцію плаценти.

"Ми довірились, хоча, як вже розумію – дарма"

"Ми заплатили 200 доларів і поїхали зустрічатись з нею в Ужгород. Анна запізнилась на 6 днів (бо у неї діти мали високу температуру) і головне – не подзвонила. Коли я їй написав – відписала, що от-така ситуація. А коли запитав, що ми мали б робити, якщо б пологи почались – вона відповіла, що народжувати самостійно.

Оскільки у нас пологи ще не відбулись в тих числах, які нам прогнозували по УЗД, то вона почала говорити про підняття ціни. І це вона зробила вже тоді, коли в моєї дружини почались перейми. І аргументувала це тим, що їх приїхало шестеро і усі 200 доларів вони вже “з’їли”.

До самого кінця ми фактично не робили УЗД (хоча попередні показували, що Северин ще не розвернувся голівкою вниз) і Аня сказала, що робити не треба. Вона оглянула живіт і сказала, що дитина голівкою вниз і все нормально. Ми довірились, хоча, як вже розумію – дарма", - говорить Дмитро Гладун

"Я не задумуючись, попросив викликати швидку і ми потрапили в Ужгородський пологовий будинок"

Після того, як почались перейми і було мінімальне розкриття, акушерка оглянула жінку і сказала, що так виглядає, що дитина виходить чимось м’яким і не певна, чи це попа чи голова.

"Коли відійшли води, Аня після огляду вже сказала, що це точно не голова, і швидше за все попа. І що варто викликати "швидку".

Дружина заперечила, що нікуди не хоче їхати і хоче народжувати з нею. На що акушерка відповіла, що пологи перші і вона не може приймати, бо це дуже велика відповідальність.

Ми були шоковані і я запитав Аню, чи вона поїде з нами у ролі доули, як ми домовлялись. На що вона відповіла, що не поїде, бо не може робити флюорографію (вона годуюча мама). Після чого, я не задумуючись, попросив викликати швидку і ми потрапили в Ужгородський пологовий будинок", - згадує батько.

"Аванс" акушерка досі не повернула

"Сказала, що поверне наші гроші тільки, якщо ми напишемо відмову у будь яких претензіях до неї, відзначивши, що усе було не так і ми не правильно зрозуміли.

Аня Ясіна, думаю, хороша особистість і можливо непоганий спеціаліст (бо практика показує, що вона прийняла дуже багато пологів добре). Але наш відгук про відповідальність. І відгук далеко не позитивний з нашого боку (хоча чув, що вона не тільки з нами “дала задню”). Люди повинні знати ризики, які можуть їх спіткати, при замовленні послуг у домашньої акушерки Анни Ясіної", - завершує Дмитро.

Насамкінець, Оксана та Дмитро Гладуни сердечно дякують медикам з Ужгородського пологового будинку за їх професіоналізм.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com