Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Cимуляцію досвіду 1,6 мільйонів українців вмістили в одну гру (ФОТО)

29 жовтня 2017 р., 19:03

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання-гра, на якій журналісти мали змогу дізнатися про проект «Переселенська блуканина» - настільну гру, яка викликала гостру дискусію у суспільстві.

А також самим стати учасником гри.

Анжела Бабкіна, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області розповіла, що «Переселенська блуканина» в ігровій інтерактивній формі показує, яким може бути шлях людини, коли вона вирішила виїхати з окупованих земель до України та у кінцевій меті інтегруватися у суспільство, які перепони є на цьому шляху. Кожен учасник гри зможе на певний час відчути себе внутрішньо переміщеною особою та зробити для себе певні висновки. «Пройшло три роки і ми, на жаль, звикаємо до війни, хоча насправді це щоденний біль майже 1,6 мільйонів людей. Для того, щоб відчути це, порозуміти і осмислити була створена гра. Одночасно проходити шлях можуть до 5 осіб. Вони потраплятимуть у ті ситуації, в які реально потрапляють внутрішньо переміщені особи. Ми всі українці, живемо в одній країні, в ідеалі у цю гру маємо мати ми всі, хто оточують переселенців», - каже А. Бабкіна.

{g}

За словами А. Бабкіної, дискримінація досі трапляється, наприклад, в Ужгороді досі важко отримати роботу з луганською та донецькою пропискою. Натомість презентована гра змогла б допомогти усім зрозуміти один одного.

Маріанна Колодій, соціолог, психолог, директор Центру ґендерної освіти при УжНУ наголосила: «Це гра, але водночас і не гра, а один із способів поговорити про проблеми тієї соціальної групи, яка з’явилася не так давно, упродовж останніх трьох років. У суспільстві одразу виникли стереотипи про цю групу – як негативні (таких більше), так і позитивні. Від такої кількості стереотипів існує ризик виникнення упереджень у спілкуванні, тому потрібно якомога більше майданчиків для спілкування усіх сторін. Є категорія осіб, які втомилися від такого обговорення тільки у форматі конференцій, круглих столів. Натомість формат гри – нова можливість обговорити наявні проблеми у більш неформальному стилі, де можна не тільки почути слова, а пережити власний досвід, хоча б мінімальний. Коли людина переносить досвід на себе, то одразу задумується, а що б я робив чи робила, якби було втрачено житло чи була загроза життю близьких. Це спосіб емоційного переосмислення свого ставлення до цієї ситуації, що існує в Україні та досвіду комунікації з внутрішньо переміщеними особами».

Гра розповсюджується безкоштовно серед громадських організацій. Загалом останнім часом це популярний формат презентації проблеми, це один із форматів обговорення. Доповідачки наголосили, що це гра не про веселощі, а про спосіб вирішення проблем. І це не та гра, яка дає відповіді на запитання, а та, яка ставить ці питання. І розрахована не на переселенців, а на приймаючі громади.

Настільну соціальну гру «Переселенська блуканина», присвячену проблемам порушення прав та питанням інтеграції переселенців, було розроблено в рамках програми «Радник з питань ВПО», яка реалізується канадською неурядовою організацією федерального рівня "Stabilization Support Services" за підтримки Посольства Великої Британії в Україні,

Зазначена гра – це симуляція досвіду 1,6 мільйона наших співгромадян з числа внутрішньо переміщених осіб. Її було розроблено для кращого розуміння у суспільстві та владі практичних проблем переселенців, подолання низки стереотипів та спростування існуючих "страшилок" про них. Ознайомлення через гру широких верств населення та представників гілок влади з проблематикою ВПО повинно попередити і мінімізувати їх дискримінацію у майбутньому.

Настільна гра складається із майже 80 реальних як позитивних, так й драматичних і дискримінаційних ситуацій, які необхідно подолати родині переселенця на шляху до рівноправ’я у рамках національного законодавства.

Захід проходив у рамках «Програми по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу» в Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com