Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті незабаром запрацює електронна медицина

7 листопада 2017 р., 19:00

Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій

Навчали лікарів з усієї області роботі з eHealth. Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади краю почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 7 медичних установ Закарпаття (Виноградівська районна лікарня, Воловецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Рахівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачево, Закарпатський обласний медично-інформаційний центр, Комунальний заклад Чопської міської ради). 

Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися. Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.

«Така система дуже потрібна, бо вона встановить чесні стосунки між лікарем і пацієнтом, – зазначила начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Ольга ЧЕМЕТ. Громадяни нарешті зможуть отримати якісну і безкоштовну медичну допомогу, а праця лікарів буде справедливо винагороджена. Зі свого боку місцева влада повинна потурбуватися про виділення медичним закладам коштів на обладнання та забезпечити доступ до інтернет мережі».

Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.

«Ми були приємно вражені обізнаністю лікарів Закарпаття, – ділиться враженнями Світлана КОТЛЯРЕВСЬКА, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів вашої області для нас – на вагу золота».

Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Ужгород став сьомим пунктом цього туру. Далі команда проектного офісу помандрує до Львова та Івано-Франківська. Тур відбувається за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту U-LEAD. Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.


Довідка:

Електронна система охорони здоров’я або система eHealth має вивести українську медицину на новий рівень. На меті eHealth – перевести усі документи та процеси взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, водночас створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.

Створення проектного офісу eHealth закріплене Меморандумом від 16.03.2017 року між Міністерством охорони здоров’я, Державним агентством з питань електронного урядування, Transparency International Україна та БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” для координації дій з втілення електронних інструментів.

Впровадження проекту стало можливим завдяки підтримці проекту USAID HIV Reform in Action, який здійснюється Deloitte (США), проекту USAID “RESPECT”, Глобального фонду з боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією, проектом EDGE, що фінансується Урядом Канади та інших організацій.

Щоб отримати більше інформації звертайтесь на сайт.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com