Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Обласні обранці турбуються проблемами навчально процесу в школах краю

7 грудня 2017 р., 09:10

Те, що є серед важливого

Під час першого пленарного засідання 9-ї сесії облради крайові парламентарі Антон Ліврінц та Інгрід Туріс подали свої депутатські запити що стосуються навчального процесу у навчальних закладах та просять доповісти на наступній сесії про проблеми та перспективи складання учнями зовншінього незалежного оціювання.

Відтак, Антон Ліврінц звертається до директора департаменту освіти та науки ОДА Ганни Сопкової з наступним: «До мене, як до депутата Закарпатської обласної ради, масово звертаються батьки ЗОШ області зі зверненнями щод о постійних проведень театральних та інших заходів за кошти батьків під час навчально-виховного процесу. Відповідно до законодавства платні освітні та інші послуги повинні надаватися навчальним закладом у позанавчальний час, на договірній основі, та поза діяльністю, яка фінансується за рахунок загального фонду державного та місцевого бюджетів (постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності»).

Проведення платних театральних та інших вистав під час навчально-виховного процесу порушує права дітей на безоплатність здобуття загальної середньої освіти, визначене Конституцією України та Законом України «Про загальну середню освіту», а також відриває дітей від безпосеред нього здобуття знань.

У зв’язку з вищевикладеним, прошу Вас розглянути дану інформацію та прийняти відповідні заходи у відповідності до чинного законодавства про що повідомити мене у встановлений законом термін», – зазначив А.Ліврінц.

А в депутатському запиті Інгрід Туріс, адресованому голові облради Михайлу Рівісу та голові ОДА Геннадію Москалю, сказано: «Згідно Положення про департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, даний структурний підрозділ є відповідальним за реалізацію державної політики в сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу, технології, інтелектуальної власності, з питань молоді, фізичної культури та спорту .

Просимо директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА або іншу уповноважену особу на наступній сесії обласної ради доповісти про результати роботи відповідного підрозділу за 2017 рік в межах повноважень, включаючи також питання щодо стану, аналізу, проблем та перспектив складання учнями зовншінього незалежного оціювання – як реального показника якості роботи усіх освітніх структур за пройдений навчальний період, у розрізі різних типів навчальних закладів області», – йдеться у запиті.Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com