Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Скільки закарпатців скористалися програмою "Доступні ліки"

18 грудня 2017 р., 11:30

Програма «Доступні ліки» розпочала свою роботу з 1 квітні цього року

  Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми - кошти Державного бюджету.

Начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет зазначиє, що для Закарпаття на реалізацію «Доступних ліків» цього року передбачено 22 млн. 614,3 тис. грн. Область на 1 грудня вже отримала 19 млн. 527,3 тис грн.. і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада - між визначеними на місцях медичними установами.

Ольга Чемет зауважила, що рецепти на медикаменти та лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, можуть виписувати лікарі закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Розширення мережі, де пацієнт без черги зможе отримати рецепт на ліки дозволить більш ефективно реалізовувати Урядову програму і, відповідно, лікувати та профілактувати низку хронічних захворювать.

В Закарпатті, станом на 12 грудня, до програми залучені 249 аптечних закладів, із якими в районах та містах області заключено відповідні угоди. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 420 974 рецепти. Загалом 167,950 тисяч закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 309 054 рецепти на суму понад 15,369 млн. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 49,73 грн.

Також нагадуємо, що з 2018 року згідно рекомендацій національних та міжнародних експертів до програми планується додати ліки для забезпечення хворих по трьох нових нозологіях: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань обійдеться бюджету близько 300 млн грн. Загалом у 2017 році на программу з бюджету країни було виділено 700 млн грн. В проекті бюджету на 2018 рік на ці цілі заплановано 1 млрд грн.
Прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області
Имре 18.12.2017 20:17 IP: 134.73.163.188
Пишіть претензії до Супрун. Хоча ліків від інфаркту, наскільки я знаю , немає. Є тільки ліки від гіпертонії...
Світлана 18.12.2017 16:12 IP: 25.26.179.94
Ця програма-повний "облом". Все, що виписали моїй мамі після інфаркту не підпадає під цю програму, а аналогів цим лікам немає. І кому потрібна така програма? Це створили видимість допомоги хворим. Повчіться, як за "бугром" і переймайте кращий досвід, а не найгірший.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com