Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Депутати Закарпатської облради просять централізовано забезпечити діток кохлеарними імплантами

22 грудня 2017 р., 10:40

На другому пленарному засіданні дев’ятої сесії обласної ради VІІ скликання

Крайові парламентарі прийняли звернення щодо виконання програм централізованого забезпечення кохлеарними імплантами, адресоване Міністерству охорони здоров’я України.

Ініціатор звернення - постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та президія обласної ради. Цьому передувало звернення мешканців краю щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням дітей кохлеарними імплантатами.

Тож, у документі наголошується: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, глибоко занепокоєні ситуацією, яка склалась в області із наданням медичної допомоги з якісної корекції слуху шляхом проведення кохлеарної імплантації глухим дітям.

Кохлеарна імплантація – єдиний ефективний метод комплексної реабілітації людей з глибоким порушенням слуху, передусім дітей. Велике значення для результативності протезування, особливо у дітей, має вік: чим раніше проведена операція, тим вищий ступінь відновлення слуху та розвитку мовних навичок. Своєчасне проведення операції із вживлення систем кохлеарної імплантації дозволяє розвинути у дитини слух до рівня її нормально чуючих однолітків, що дає можливість у подальшому відвідувати дитячий садок, навчатися у звичайній школі, отримувати вищу та професійну освіту, тощо.

 Слід зауважити, що за рахунок коштів державного бюджету у поточному році в Закарпатській області слухопротезовано одну дитину. У 2016 році – жодної, у 2015 році – 2 дитини. Загалом, починаючи з 2004 року слухопротезовано 37 дітей в області.

На сьогодні у черзі для проведення кохлеарної імплантації в ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України» перебуває 21 дитина із Закарпатської області.

Враховуючи наведене вище, просимо виділити з державного бюджету на 2018 рік кошти на фінансування операцій із вживляння систем імплантаційного слухопротезування дітям з вадами слуху в Закарпатській області», - йдеться у депутатському зверненні.
Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com