Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чим вабить Воловеччина?

6 січня 2018 р., 14:00

Те, що варто побачити

Воловецький район Закарпаття, розташований на півночі області, та межує з Великоберезнянським (на заході), Свалявським (на півдні) і Міжгірським (на сході) районами Закарпатської області, а також з Львівською областю України.

Відпочинок на Воловеччині передбачає, як спокійний так і активний відпочинок. На ваш вибір смачна місцевою гастрономія, відвідування фестивалів.

Щодо активно відпочинку тут є можливість займатись парапланеризмом (полонина Боржава,) покататись на квадроциклах даунхілем та дйордоммку а також взимку ви насолоджуватиметесь катанням на лижах та на сноуборді.

В районі розроблені чисельні пішохідні туристичні маршрути. Дивись нижче.

Площа – 544 кв. км. Населення – 25,5 тис. чол. 97,8% українці, 1,3 % – росіяни, 0,9 % – інші національні меншини.

Районний центр смт. Воловець.

Воловеччина є частиною етнографічного району Бойківщини, однієї із чотирьох відомих історико-етнографічних груп українських Карпат – гуцулів, бойків, лемків та долинян що мають істотну відмінність у побуті, звичаях, обрядах і матеріальній культурі.

На Воловеччині є 7 мінеральних джерел. Найвідоміший з них в урочищі Занька. Тривалий час тут працювали копальні, утримувані лісокомбінатом.

Воловецький район – історично-архітектурні пам’ятки:

Захоронення австрійських, російських солдатів часів Першої світової війни. С. Ялове.Хрест Січовим стрільцям. На Верецькому перевалі.Хрест В. Чорноволу. Г. ПлайПам’ятник на честь переходу угорських племен через Карпат. Верецький перевал.Лінія Арпада (оборонна система, II світова війна):

бункер село Підполоззясело ЯблунівВоловецький район – пам’ятки архітектури:

Свято-Духівська церква (ХVІІІ ст.) у с. Гукливий.Миколаївська церква (поч. ХVІІІ ст.) у с. Задільське. Дерев’яна двозрубна із дзвіницею (поч. ХХ ст.)Святодухівська церква (кін XVIII — ХІХ ст.) у с. Котельниця. Дерев’яна тризрубна церква (XVIII — ХІХ ст.) із дзвіницею ХІХ стЧоловічий монастир Казаянської Божої матері с. КотельницяЦерква Успіння Пресвятої Богородиці 1898 р. сЦерква святого о. Василя Великого. Поч. ХХ ст. Задільське. Дерев’яна двозрубна церква із дзвіницею ХХ стЦерква Вознесіння Господського (XVIII — ХІХ ст.) с. Ялове. Дерев’яна тризрубна церква (XVIII — ХІХ ст.) та дзвіниця 19 стЦерква Введення пресвятої Богородиці 1804 р. с. Абранка. Дерев’яна церква та дзвіниця 1804 рЦерква Вознесіння Господнього 1947р. с. ПерехреснийСвято Успенський чоловічий монастир с. КічернийВоловецький район – фестивалі:

Фестиваль “Верховинська яфина” у селі ГукливийФестиваль “Дзвінкі перлини верховини”, ВоловецьВоловецький район – привабливі території, ландшафти, заказники, об’єкти природи:

Заказник ПікуйЗаказник ГолицяЗаказник РосішнийЗаказник ТемнатикЗаказник Потік ОсаУрочище МайданДжерело Свята криниця в с. ГукливеБувок угорськийГора Пікуй (1408.3м.). Знаходиться на межі із Закарпаття та Львівською областямиГора Остра (1405.2м.). Знаходиться на межі із Велико Березнянським райономГора Темнатик (1343.6м.). Знаходится біля смт. Воловець.Гора Плай (1330.5м.)Гора Великий Верх (1598м.)Воловецький перевал або Бескидський (974м.)Верецький перевал (838м.)Воловецький район – водойми представлені основними річками:

Воловецький район – основні пішохідні туристичні маршрути:

На Темнатик. Стартувати саме зручно з смт. ВоловецьНа Плай. Туристи можуть піднятись на цю вершину як із смт. Воловець так з с. Гукливе.На Великий Верх. Підйоми на вершину можна розпочати з смт. Воловець, с. Гукливе, с. Пилипець, Верецький перевалНа Бужору. підйом на цю вершину в цьому районі здійснюється з с. ЯблунівПікуй. Найпопулярнішими маршрутами є підйом на вершину з сіл Біласовиця та ЩербовецьГора Остра. Піднятись туристи можуть з сіл Перехресний, Ротока та Кічерний.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com