Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді відзначили оновлення двох монументів (Фото)

31 січня 2018 р., 09:50

У пам’ять про жертв Першої світової війни

У мікрорайоні Радванка відбулося зібрання біля старовинного меморіалу під андезитовою скелею поруч із кладовищем та вулицею Стефаника. Стела зведена у перші післявоєнні роки, на ній викарбувані імена місцевих мешканців, які загинули в ході бойових дій.

{g}

Про значення, трагедію і наслідки Першої світової війни, як вона торкнулася Закарпаття і нашого міста, про документи, які зберігаються в архівах, говорили виступаючі – перший заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ласло Куті, народний депутат України Василь Брензович, науковці, директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк та інші.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв наголосив, що цього року відзначаємо 100-річчя завершення Першої світової війни, яка змінила весь світ – політично, територіально, економічно і ментально. Три четверті населення планети було втягнуто у криваві події, загинуло близько 10 мільйонів людей, вдвічі більше було травмовано, знищено третину національного багатства Європи. 

Присутні посадовці, дипломати, школярі поклали до монументу квіти і вінки, запалили символічні свічки пам’яті.

Згодом урочистості відбулися також у сквері Миру біля монументу – 7-метрової вапнякової піраміди, зведеної за чехословацької влади у 1938 році, до 20-річчя закінчення Першої світової війни. 

Після приходу радянської влади на стелі встановили барельєф Карла Маркса і відповідно назвали площу поруч. Пізніше там був пам’ятник Едмунду Егану і лише зараз відновлено історичну справедливість і пам’ятник знову нагадує про жертв чотирирічної світової бійні.Біля цього монументу сьогодні теж згадували, що в Ужгороді поховані представники 11 країн, яких із фронту привозили у госпіталі. Міський голова Богдан Андріїв нагадав, що кожен із бійців захищав свою країну, виконував свій обов’язок і у нашому багатонаціональному місті нам треба з однаковою повагою ставитися до кожного, пам’ятати уроки історії. Вінки і квіти поклали до підніжжя і цього пам’ятника.
Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp