Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Україні знизилася тіньова економіка

13 лютого 2018 р., 08:24

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підрахувало, що рівень тіньової економіки знизився на 3 п. п. - до 33% за підсумками січня - вересня 2017 року.

За підсумками січня - вересня 2017 року, рівень тіньової економіки знизився до 33%, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, пишуть Українські новини.За попередніми розрахунками міністерства, в січні - вересні 2017 року рівень тіньової економіки складав 33% від офіційного ВВП, що на 3 п. п. менше від показника 9 місяців 2016 року.Детінізація економіки, за підсумками 9 місяців 2017 року, стала відображенням продовження процесів посткризової стабілізації економіки, для яких характерні підтримка помірних темпів зростання виробництва у відповідь на розширення як внутрішнього, так і зовнішнього попиту, збереження загалом курсової стабільності і помірних темпів інфляції, а також поліпшення очікувань бізнесу і населення.У той же час, динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому.Це, зокрема, низька довіра до інститутів влади; збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни; наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни.Показник рівня тіньової економіки, розрахований за методом збитковості підприємств, за підсумками 9 місяців 2017 року, склав 22% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п. п. менше, ніж у відповідному періоді 2016 року.Найбільший рівень тіньової економіки традиційно показав метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" - 48% від обсягу офіційного ВВП.У той же час, у порівнянні з показником 9 місяців 2016 року, він зменшився на 3 п. п., що обумовлено зростанням обсягу продажів населенню споживчих товарів у легальному секторі великими темпами (на 5,8%, в порівнянні з обсягом 9 місяців 2017 року), в порівнянні з обсягом скоригованих грошових витрат населення на придбання споживчих товарів ( "+" 3,8% відповідно).Нагадаємо, МВФ оцінив розмір тіньового сектора в структурі економіки України в 44,8%.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com