Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Москаль каже, що створювати ОТГ при дотаційності на 75 відсотків – це шлях до розвалу фінансової, економічної та управлінської системи

21 лютого 2018 р., 16:00

Створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у бідних високогірних районах може призвести до повного паралічу місцевого самоврядування і виконавчої влади, вважає Геннадій Москаль.

– Перед тим, як приймати закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», слід було внести зміни до Конституції України, – переконаний голова ОДА. – Тому що прийнятий закон суперечить кільком статтям Конституції, а значить, створення будь-якої ОТГ можна оскаржити в Окружному адміністративному суді м.Києва. 

Так, згідно зі ст. 118 Конституції України, виконавчу владу в областях і районах здійснюють місцеві державні адміністрації. А ст. 140 Основного закону вказує – органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
Днями до обласної держадміністрації надійшли матеріали щодо створення Великоберезнянської ОТГ. У зв’язку з цим хочу наголосити, що Великоберезнянський район дотаційний на 75 відсотків, а з 25 відсотків, які він заробляє на себе, левову частку становить податок на прибуток громадян.
За 2017р. до районного бюджету всього надійшло податків на 28 мільйонів 67,5 тисяч гривень.

 Із них по Великоберезнянській селищній раді – 21 мільйон 544,7 тисяч гривень, а Розтоцько-Пастільській сільській раді (до складу якої входять також села Костева Пастіль, Бегендяцька Пастіль і Руський Мочар) – 553,8 тисяч гривень. У разі створення Великоберезнянської ОТГ на базі Великоберезнянської селищної ради та Розтоцько-Пастільської сільської ради районний бюджет втратить податок на доходи фізичних осіб у сумі 22 млн 98,2 тисяч гривень, тобто фактично 80 відсотків своїх надходжень. Тому виникає закономірне питання – за що район утримуватиме комунальні заклади, які не ввійшли в ОТГ? А це 29 закладів культури, 13 дошкільних закладів та об’єкти соціального захисту, в тому числі територіальний центр у с.Люта.

Із ситуації щодо створення ОТГ можна вийти двома шляхами – або внести зміни до Конституції (що зараз абсолютно нереально, оскільки не зайдеться конституційної більшості у Верховній Раді). Або ж внести зміни до Закону про добровільне об’єднання територіальних громад, який 3-м пунктом 2-ї статті передбачає економічну ефективність майбутньої ОТГ. На моє переконання, економічно неспроможні населені пункти, які живуть тільки з дотацій та субвенцій, а також податків на доходи громадян, мають бути позбавлені можливості створювати ОТГ. Інакше це самознищення районів і області.

А зараз трохи сухої статистики. Ні у Великоберезнянську селищну раду, ні у Розтоцько-Пастільску сільраду за 2015 – 2017 роки іноземні інвестиції не надходили. У Великоберезнянській селищній раді зареєстровано 1242 суб’єкти підприємницької діяльності з яких фактично сплачують податки – 437 або 35,2 відсотків (176 юридичних і 261 фізичних осіб). 

Решта не працюють і не закриваються, очевидно, для створення видимості «бурхливої діяльності». У Розтоцько-Пастільській сільраді зареєстровано всього 69 суб’єктів підприємницької діяльності, а фактично сплачують податки 17 або 24,6 відсотків (4 юридичні і 13 фізичних осіб). Конкретно по селах, що входять у цю сільраду, картина ще похмуріша. Розтоцька Пастіль – 23 зареєстрованих підприємців, а фактично платять податки 7. Костева Пастіль – зареєстровано 21, а сплачують податки 7. Бегендяцька Пастіль – зареєстровано 17, а платять 2. Руський Мочар – зареєстровано 8, а платить 1. Розтоцько-Пастільська сільська рада має «аж» 11 платників єдиного податку, 4-х платників земельного податку, 2-х платників податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизними товарами. До речі, в 2017 році тут народилося 6 дітей, зате померло 20 людей. Якщо такі темпи збережуться, то скоро живим залишиться тільки керівник потенційної ОТГ.

Замість того, щоб зайнятися пошуком інвестицій і створенням робочих місць для піднесення економіки, дехто шукає способи, як украсти від району податок на доходи громадян, заявити про себе, як про великого реформатора, а сам район залишити голим і босим. Але розвалити район і область псевдореформаторам, які хочуть коронувати себе князьками або під виглядом ОТГ нарізати округи під наступні вибори, я не дам!

Схожі новини

Москаль прокоментував події в Апеляційному суді Закарпаття
Москаль: «Вирішити питання ОТГ мітингами, транспарантами гучномовцями чи гробами з вінками неможливо»
Москаль спростовує інформацію щодо введення плати за перетин кордону
Москаль допоможе Свалявському профтехучилищу розширити навчальну базу і передасть Боржавській вузькоколійці ще один ретро-тепловоз
Москаль серед тих, про кого пишуть і говорять найчастіше
Москаль: «Суд конфіскував у дохід держави ділову деревину, яку лісгосп із Чернігівщини в сховку намагався вивезти в Румунію» (ДОКУМЕНТ)
ВРУ не підтримує запропоновані Москалем та активістами зміни до законодавства щодо врегулювання «пересічки»
Москаля найчастіше згадували у ЗМІ - результати рейтингу
Москаль: "На Луганщині я добивався письмових зобов’язань від керівників «ЛНР» про ремонт зруйнованих комунікацій"
Москаль: «Блокування залізничного сполучення з ОРДЛО та особливі заходи в енергетиці не відіб’ються на енергопостачанні Закарпаття»

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp