Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як люди з інвалідністю потраплять до Ужгородської міської ради (ФОТО)

27 лютого 2018 р., 13:10

Для них встановлять пантуси.

Моніторинг, наскільки доступні, зручні для людей з інвалідністю вхід до Ужгородської міської ради та перший поверх будівлі після реконструкції, днями провела робоча група із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

При проведенні обстеження члени робочої групи – заступник міського голови Олександр Білак, працівники міської ради, зокрема управління праці та соціального захисту населення і представники громадських організацій, звертали увагу на дотримання в облаштуванні першого поверху міськради будівельних норм та державних стандартів України.

Почали з огляду пандуса на вході до міськради. Представники громадських організацій Надія Дьолог та Віктор Базько протестували пандус та без перешкод змогли піднятися до входу. Відзначили, що поручні розташовані зручно, на потрібній висоті. Єдине чого не вистачило – гумових стопів на поручнях.

Щодо доступності для осіб з порушенням зору, то виявили деякі недоліки, які рекомендували доопрацювати – встановити на вході звуковий сигнал, попереджувальні знаки (жовта стрічка на вхідних дверях будівлі, а

також на верхній та нижній сходинках, тактильна плитка). Представник громадської організації людей із порушенням зору Андрій Могмут випробував пандус і поросив доповнити його контрастними позначками.

Всередині будівлі відзначили хороше освітлення, зручний в’їзд для людей на візках, але, як і знадвору, не вистачає контрастних знаків на дверях – жовтої стрічки та тактильної плитки, яка би направляла на пандус.

Члени комісії підкреслили, що сходинки в будівлі та поручні, які прилягають до пандуса, також потрібно виділити контрастним кольором. Пандус досить пологий і зручний для візочників, поручні відповідають висоті візка, що є зручним для підтримання руками, але було б добре продовжити поручні для зручності пересування на верхній позиції.

Констатували і те, що відділи, де буде проводитися прийом громадян, облаштовані зручними за висотою столами, до яких людина на візку безперешкодно може під’їхати і розмовляти із працівниками.

Також на першому поверсі Ужгородської міської ради облаштували санвузол спеціально для мам із дітьми та для людей на візках, який повністю відповідає всім нормам, зручний і просторий, є спеціальні поручні. На вхідних дверях є спеціальна позначка для маломобільних груп населення. Ліфт, який повністю реконструювали, також відповідає нормам, зручний і просторий.

Робоча група рекомендувала міській раді доопрацювати недоліки, які були виявленні під час моніторингу. Після завершення всіх ремонтних робіт проведуть повторне обстеження.

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com